Ripple vs Bitcoin: Co jest na Szczycie?

bitcoin vs ripple

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Kryptowaluta staje się coraz bardziej wszechobecna. Możesz już wiedzieć czym jest Bitcoin i jaka jest jego wartość po tym jak cała rzesza reklam skierowała naszą uwagę na kryptowaluty. Czy zdarzyło Ci się jednak kiedykolwiek zastanowić jak inne wirtualne alternatywy wypadają na jego tle? Weźmy pod lupę na przykład przypadek Ripple vs Bitcoin.

Na przestrzeni ostatnich lat zostaliśmy zaznajomieni z innymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin Cash i Ripple. Z pewnością nie mają one takiej samej wartości (jeszcze), ale właściwie to jest to tylko połowa historii.

W tym artykule zastanowimy się jak powstały Bitcoin i Ripple, jakie są zalety i wady ich używania, a następnie sprawdzimy, która z nich może okazać się być dla Ciebie lepszą strategią inwestycyjną.

Ripple vs Bitcoin -porównanie

BITCOIN (BTC)
Litecoin Kryptowalutach
RIPPLE (XRP)
Ripple Kryptowalutach
Rok wypuszczenia20082012
Opis:Najbardziej znana kryptowaluta na świecieOferuje szybsze procesy płatności i bardziej scentralizowane podejście do wymiany bankowej
Maksymalna podaż21 Milionów21 miliardów
Twórca/ySatoshi NakamotoArthur Britto, David Schwartz, Ryan Fugger
Przyjazny dla kopalni?TakNie
Używana kryptowalutaSatoshiToken
OpłatyZmienne do 102 złotych za transakcjęZazwyczaj mniej niż 2 złote za transakcję
Czas generacji blokuCo najmniej 10 minutŚrednio 3.5 sekundy
Prywatność, OchronaDobrze zabezpieczony i prywatnyPrzeważnie bezpieczny, ale nie tak prywatny z powodu centralizacji
Protokół Łańcucha BlokówProof of Work (Dowód Pracy), każda transakcja jest udokumentowana, ale jest on powolnyProof of Correctness (Dowód Poprawności), mniej drobiazgowy, ale szybszy

Czym jest Bitcoin?

Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą, czyli – jest wirtualny i nie scentralizowany w stosunku do żadnej firmy lub marki, jak PayPal czy Skrill. Użytkownicy „posiadają” bitcoiny i jednym z powodów dla którego inwestują w tą kryptowalutę jest to, że działa ona niezależnie od banków i korporacji.

Obecnie tylko jeden Bitcoin jest wyceniany na ponad 22 800 złotych.

Bitcoin został założony w 2009 roku i początkowo nie miał on niemal żadnej wartości – kosztował dosłownie grosze! Według zapisków, ktoś, rzekomo o imieniu Satoshi Nakamoto, wymyślił kryptowalutę Bitcoin, chociaż nie była to pierwsza na świecie cyfrowa technologia gotówkowa.

Jeśli chodzi o dyskusję na temat Ripple vs Bitcoin, to przejrzystość i reputacja także są tutaj bardzo ważne. Nie ukrywając, jest to najważniejsza sprawa, gdy bierzesz pod uwagę to, jak zarobić pieniądze na Bitcoinie.

ripple vs bitcoin

Oryginalny użytkownik (który może być pseudonimem lub grupą anonimową) rozpoczął od 50 bitcoinów i ustawił algorytm służący do publikowania skończonej liczby bitcoinów w celu zachowania wartości na cały okres życia tej kryptowaluty.

Uważa się, że twórca Nakamoto na przestrzeni lat wydobył aż milion bitcoinów, ale później zniknął z publicznego pola widzenia. Fundacja Bitcoin była wówczas prowadzona przez dewelopera Gavina Andresena i ostatecznie cena Bitcoina została wynegocjowana, a wirtualna księga rachunkowa „łańcucha bloków” została wypełniona milionami transakcji.

Użytkownicy wciąż mogą, “wydobywać” bitcoiny poprzez inwestowanie w węzeł sieci albo mocny komputer, który dodaje nowe transakcje Bitcoinów do księgi rachunkowej łańcucha bloków. Każdy blok odnosi się do pliku, który zawiera listę najbardziej aktualnych transakcji.

Za każdym razem, gdy twój węzeł wyszukuje najnowsze transakcje i czasami znajduje nowe bloki, generujesz nowe bitcoiny. Za każdym razem, gdy znajdziesz nowy blok, generujesz 25 BTC.

Jednak liczba ta powoli się zmniejsza, ponieważ algorytm został zaprogramowany tak, aby co cztery lata automatycznie zmniejszał się o wartość równą 0,5. Jest to coś kompletnie innego niż w przypadku Ripple, ze względu na jego całkowicie odmienną charakterystykę.

Pewnego dnia wszystkie dostępne bitcoiny zostaną wydobyte i prawdopodobnie, pod warunkiem, że rząd nie będzie w niego ingerował, wzrost wartości Bitcoina przyspieszy jeszcze bardziej. No chyba że coś pójdzie nie po myśli inwestorów, tak jak przewiduje wielu finansowych ekspertów. Może to jednak sprawić, że debata Ripple vs Bitcoin będzie o wiele bardziej interesująca.

Czym jest Ripple?

Kryptowaluta Ripple została stworzona przez firmę Ripple Labs w 2012 roku, zaledwie kilka lat po Bitcoinie. Była to kontynuacja Ripplepay, opracowanej przez dewelopera webowego Ryana Fuggera, który zawsze miał na celu stworzenie praktycznego systemu wymiany w swojej lokalnej prowincji w Kanadzie.

W przeciwieństwie do Bitcoina, system Ripple został stworzony na platformie typu otwartego kodu źródłowego. Co więcej, istnieją znaczne różnice pomiędzy tymi dwoma kryptowalutami, zarówno w procesie wydobywczym, jak i handlowym.

Ripple często jest podawany za rywala lub równorzędnego gracza w stosunku do Bitcoina, pomimo, że w głównej mierze został on stworzony w komercyjnym systemie globalnym i cechuje się bardziej scentralizowanym podejściem do teorii kryptowalut.

W debacie Ripple vs Bitcoin propagatorzy Bitcoina często stwierdzają, że waluta jest „pre-mined” (uprzednio wydobyta) i właściwie nie wymaga bezpośredniego wydobycia nowych jednostek, jako że przetwarza ona w zasadzie wszystko i używa jedynie kilku potwierdzeń węzłów, aby dokonać transakcji.

Główną zaletą Ripple jest to, że bardzo łatwo zarobisz pieniądze online „z kraju do kraju”, a także obniżysz opłaty związane z generowaniem przychodu. Został on również wsparty przez niektóre banki, co pozwala na łatwiejszą centralizację.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, kto akceptuje transakcje w Bitcoinach, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

bitcoin vs ripple

Ripple vs Bitcoin- Jakie są Główne Różnice?

Bitcoin

Ripple

ripple vs bitcoin
bitcoin vs ripple

W Którą Walutę Powinieneś Zainwestować: Bitcoin vs Ripple?

Mądre inwestowanie w Bitcoin może być trudne (chociaż bardzo lukratywne), a jednym z najważniejszych czynników w debacie Bitcoin vs Ripple jest fakt, że inwestycja w Ripple uzyskała aprobatę miliarderów, takich jak Bill Gates. W rzeczywistości, po tym jak Bitcoin otrzymał szeroko nagłośnioną krytykę, spadł on znacznie z ponad 38 000 do 23 000 złotych.

Podstawowym argumentem przeciwko Bitcoinowi było to, że nie ma on prawdziwej wartości, z wyjątkiem szumu medialnego. W każdej chwili może on stracić na wartości, a przynajmniej stanąć twarzą w twarz z rządową cenzurą.

Kiedy spojrzysz tylko na to, spór Ripple vs Bitcoin ma wyraźnego zwycięzcę. Jednak według wp.pl, nawet utrudniony protokół Bitcoin nadal wydaje się być znacznie bardziej popularny niż inne opcje kryptowalutowe, przynajmniej na razie

ripple vs bitcoin

Ripple śledzi wszystkie informacje, podczas gdy Bitcoin pozostaje w dużej mierze anonimowy, dlatego jego wolumen wymiany jest ogromny i wciąż przewyższa pod tym względem Ripple.

Co dziwne, pomimo tego, że Ripple jest bardziej scentralizowaną alternatywą, nadal nie jest tak dobrze znany i powszechnie akceptowany jako Bitcoin. Dostępnych jest również znacznie więcej opcji portfela Bitcoin.

Najważniejszym argumentem w sporze Ripple vs Bitcoin jest to, że wielu myślicieli strategicznych uważa, że poza Bitcoinem, powszechna popularność kryptowalut jeszcze nie istnieje. Ripple najlepiej sprawdza się w przypadku połączeń z bankami, nawet na całym świecie, podczas gdy Bitcoin jest w większości opcją zewnętrzną – poza systemową.

Zarabianie pieniędzy w domu w dzisiejszym społeczeństwie technologicznym jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, ale ile możesz zarabiać niezależnie od tego, kogo wybierzesz w sporze Ripple vs Bitcoin? Kryptopomocnik mówi, że bloki wydobywcze Bitcoin przyniosą Ci 12,5 Bitcoinów, co daje około 24 700 złotych za Bitcoin.

Oczywiście przetwarzanie tych bloków może wymagać zespołu osób i oddanego węzła, co tłumaczy, dlaczego wielu wydobywców Bitcoina pracuje w grupach, aby uzyskać większą wydajność i obopólne korzyści.

W przypadku Ripple nie ma prawdziwego procesu wydobywczego, ale istnieje za to okazja do zainwestowania w wartość Ripple, która jak wielu twierdzi, wzrośnie w ciągu kilku najbliższych lat, gdy Bitcoin straci swój impet.

Ripple vs Bitcoin: kto wygrywa? Nie jest to łatwe porównanie, ponieważ są one jak jabłka i pomarańcze. Oczywiście oba są kryptowalutami, ale sposób, w jaki je zdobywasz, używasz i zarabiasz na nich znacząco się różni. Tylko czas pokaże, który z nich okaże się zwycięzcą, ale pewne jest to, że najlepszą strategią jest zawsze inwestowanie w różne formy kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top