Jak kupić Litecoin: Przewodnik Krok po Kroku

jak kupić Litecoin

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Popularność litecoina, a także jego zastosowanie i to, jak został zaprojektowany, sprawiają, że wiele osób zastanawia się jak kupić litecoin, zwłaszcza że posiada on wystarczający potencjał, by w niedalekiej przyszłości przegonić samego bitcoina! Z tego artykułu dowiesz się czego dokładnie potrzebujesz, by zacząć swoją przygodę z litecoinem!

Ogólnie o tym, jak kupić litecoin

Litecoin jest dzisiaj jedną z 4 najpopularniejszych kryptowalut na rynku. Stworzony w oparciu o tę samą koncepcję co jego poprzednik – bitcoin, litecoin (LTC) ma być z założenia bardziej wydajną kryptowalutą i poprawić niektóre z wad bitcoina.

W skrócie będziesz musiał

jak kupić Litecoin

Stworzyć portfel litecoin

jak kupić Litecoin

Wybrać jedną z 3 metod zakupu litecoin: platformy giełdowe, brokerzy kryptowalutowi lub zakup bezpośredni

jak kupić Litecoin

Przejść przez niezbędne kroki związane ze sprawdzeniem bezpieczeństwa i weryfikacją wynikającą z wybranej metody

jak kupić Litecoin

Powiązać swoje konto bankowe

jak kupić Litecoin

Kupić litecoin!

Teraz przeprowadzimy Cię szczegółowo przez każdy z kroków, opowiadając jednocześnie w skrócie historię litecoina:

Krótka historia litecoina

Ucząc się jak kupić litecoin, musimy się wpierw dowiedzieć o nim kilku rzeczy: litecoin to cyfrowa kryptowaluta, która została utworzona w 2011 przez Charlesa Lee. Dzięki obserwacjom poczynionym w trakcie początków bitcoina, jego sukcesów i problemów przy tworzeniu dochodu online, litecoin powstał z założeniem, że będzie on opierał sie na technologii bitcoina i ulepszał ją. Litecoin pod wieloma względami został zaprojektowany tak, by stać się konkurencją dla bitcoina. Omawialiśmy to bardziej szczegółowo w naszym artykule porównującym bitcoina i litecoina.

Podobnie jak bitcoin, litecoin jest oparty o system deflacyjny, z ustaloną maksymalną ilością dostępnych monet, która zostanie wprowadzona do obrotu. W praktyce oznacza to, że będą istnieć tylko 84 miliony LTC. Waluty fiat nie postępują zgodnie z tym standardem i centralne agencje takie jak jednostki rządowe mogą zarządzić utworzenie pieniędzy, co bezpośrednio wpływa na wartość tradycyjnej waluty.

Inną rzeczą wartą odnotowania jest czas trwania transakcji. Przetworzenie i potwierdzenie transakcji wykorzystujących bitcoina zajmuje obecnie średnio 10 minut. To dotyczy zarówno kupowania jak i sprzedawania. Dlaczego ma to znaczenie? W dobie internetu im krótszy jest czas transakcji, tym lepiej! Litecoin posługuje się szybszym algorytmem o nazwie Scrypt, co poprawia czas transakcji wykonywanych z jego użyciem.

Kupowanie litecoina krok po kroku

zarabianie w internecie

Jak utworzyć portfel litecoin

jak kupić Litecoin

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić ucząc się jak kupić litecoin, jest założenie portfela. Wszyscy zaczynają z portfelem online ponieważ znacznie ułatwia to zorganizować proces wymiany. Portfel online działa jako przestrzeń do przechowywania litecoinów, które kupiłeś lub chcesz sprzedać.

Od tej chwili możesz używać swoich LTC do zakupu przedmiotów i wymiany tak, jakbyś to robił z każdym innym portfelem. Jednym z najpopularniejszych portfeli online, których można używać do przechowywania LTC jest Coinbase. Jeśli chcesz korzystać z LTC do codziennych zakupów lub handlować nimi w sesjach dziennych, portfele online doskonale się sprawdzą i spełnią wszystkie te wymagania.

Z poziomu portfela online możesz zainstalować też portfel programowy, taki jak Electrum lub zakupić portfel sprzętowy, na przykład Ledger Nano. Te rodzaje portfeli działają offline. Możesz więc przenieść swoje LTC do portfela offline, by zapewnić im większe bezpieczeństwo i zapobiec możliwym zagrożeniom hakerskim.

Posiadanie więcej niż jednego portfela, na przykład portfela online i portfela sprzętowego, pozwala na zrobienie kopii zapasowej swoich danych do innej lokalizacji na wypadek utraty portfela z takiej, czy innej przyczyny. Więcej o tym procesie krok po kroku, a także o wybieraniu najlepszej opcji przeczytasz w naszym artykule o zakładaniu portfela kryptowalutowego.

praca online

Wybierz jedną z 3 opcji kupowania litecoinów

Litecoin, podobnie jak większość kryptowalut, może zostać zakupiony na większości głównych giełd kryptowalutowych. To uwzględnia giełdy, wymianę bezpośrednią i kryptowalutowe systemy brokerskie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co jest dla ciebie dostępne i od twoich preferencji, gdy uczysz się jak kupić litecoin.

Istnieje kilka giełd z których można korzystać międzynarodowo, jednak w niektórych państwach jedne giełdy mogą być preferowane ponad drugie. Sprawdź czy w twoim kraju istnieje taka najczęściej wybierana giełda zanim zaczniesz postępować zgodnie z kolejnymi krokami przewodnika jak kupić litecoin.

Tak jak wspomnieliśmy – istnieją 3 opcje tego, jak kupić litecoin. Oto podsumowanie każdej z nich i objaśnienie sposobu ich działania:

jak kupić Litecoin

Platformy wymiany

Najlepszym sposobem opisania platformy wymiany jest porównanie jej do rynku łączącego osoby zainteresowane zarabianiem pieniędzy. Zazwyczaj platformy wymiany posiadają wykresy przedstawiające na żywo ile osób kupuje i sprzedaje danego dnia, w danej godzinie, a nawet minucie.

To świetna opcja dla tych, którzy chcą wejść w handlowanie kryptowalutami na całego, ponieważ dla osób chcących handlować jest to najlepsze miejsce, by zarabiać na wymianie najwięcej. Co więcej, możesz tu zobaczyć jak wygląda wartość rynkowa litecoina w każdym momencie.

Gdy chcesz kupić lub sprzedać LTC, możesz albo ustalić określoną cenę albo wybrać zakres – z maksymalną i minimalną wartością. Gdy ktoś inny postanowi dokonać zakupu nastąpi wymiana. Od tej chwili będziesz musiał tylko poczekać aż wymiana zostanie przetworzona i zatwierdzona. Po potwierdzeniu otrzymasz dostęp do swoich LTC.

Platformy wymiany, takie jak Kraken, mogą oferować kilka opcji dotyczących tego jak kupić litecoin: Niektóre pozwolą ci powiązać kartę kredytową, twoje konto bankowe lub konto PayPal bezpośrednio z giełdą, tak by możliwe było transferowanie określonej kwoty w tradycyjnej walucie i bezpośredni zakup litecoina. Litecoiny możesz też zakupić za pośrednictwem innych kryptowalut, jak Bitcoin czy Ethereum, wykorzystując do tego swój portfel litecoin.

Pamiętaj że większość, o ile nie wszystkie platformy wymiany walut posiadają także ustaloną opłatę transakcyjną, którą pobierają z reguły w kryptowalucie. Gdy sprawdzasz ile wynosi opłata za transakcje pamiętaj o przeliczeniu jej na tradycyjną walutę, by wiedzieć czy jest ona dla ciebie akceptowalna.

Jeśli, na przykład, opłata transakcyjna wynosi 1 LTC, może się wydawać że to niewiele… do czasu aż zamienisz to na złotówki i zobaczysz, że jest to równe jakieś 300 zł!

jak kupić Litecoin

Brokerzy kryptowalutowi

Jeśli nie interesuje cię śledzenie rynku na żywo i czekanie na to aż twoja oferta zostanie przez kogoś przyjęta, czy też tworzenie swojej własnej strategii inwestycyjnej, prostszym rozwiązaniem na to, jak kupić litecoin może być broker walutowy. Podczas, gdy opcja ta ma wiele cech podobnych do platform wymiany walut, broker zaoferuje ustaloną cenę sprzedaży i kupna litecoinów. Nie ma tu negocjacji między wieloma sprzedającymi i kupującymi.

Brokerzy jednak również pobierają prowizję, która zawiera się między 5% a 15%, zależnie od tego, kogo wybierzesz. Jeśli więc uczysz się jak kupić litecoin i chcesz zrobić to bez poczucia przytłoczenia, jakie może wywołać otwarta giełda, broker taki jak Coinbase może być dla ciebie najodpowiedniejszy. Ale pamiętaj, jest to opcja nieco droższa niż zrobienie tego samemu.

jak kupić Litecoin

Handel bezpośredni

Inaczej niż w przypadku dwóch pierwszych opcji, handel bezpośredni odbywa się bez pośredników i giełd.

Bezpośrednia wymiana odbywa się zazwyczaj między dwiema osobami, które już się znają: jedna z osób będzie sprzedawać litecoin po określonej cenie, a druga osoba zdecyduje czy zaakceptować ofertę, czy nie. Podczas, gdy w tym przypadku przewaga jest po stronie sprzedającego, nie trzeba martwić się dodatkowymi opłatami i premiami.

praca przez internet

Końcowe kroki w procesie zakupu litecoina

jak kupić Litecoin Niezależnie od tego, czy jest to platforma wymiany, broker kryptowalutowy czy zakup bezpośredni, musisz dbać o to, by transakcje były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Podczas nauki tego, jak kupić litecoin, musisz pamiętać, że możesz zostać poproszony o następujące kwestie:
jak kupić Litecoin

Potwierdzenie swojej tożsamości

Wiele giełd pozwala na bezpłatną rejestrację, ale nie pozwoli ci na zakup żadnej kryptowaluty dopóki nie potwierdzisz swojej tożsamości. Zazwyczaj będzie to wymagało dokumentu tożsamości i być może dodatkowo aktualnego zdjęcia. Po potwierdzeniu będziesz mógł korzystać z wszystkich funkcji giełdy.

Jest to wymagane by mieć pewność, że osoby kupujące i sprzedające są prawdziwymi ludźmi, a nie botami czy fałszywymi kontami mającymi na celu zhakowanie giełdy.

Gdy chcesz kupić lub sprzedać LTC, możesz albo ustalić określoną cenę albo wybrać zakres – z maksymalną i minimalną wartością. Gdy ktoś inny postanowi dokonać zakupu nastąpi wymiana. Od tej chwili będziesz musiał tylko poczekać aż wymiana zostanie przetworzona i zatwierdzona. Po potwierdzeniu otrzymasz dostęp do swoich LTC.

Platformy wymiany, takie jak Kraken, mogą oferować kilka opcji dotyczących tego jak kupić litecoin: Niektóre pozwolą ci powiązać kartę kredytową, twoje konto bankowe lub konto PayPal bezpośrednio z giełdą, tak by możliwe było transferowanie określonej kwoty w tradycyjnej walucie i bezpośredni zakup litecoina. Litecoiny możesz też zakupić za pośrednictwem innych kryptowalut, jak Bitcoin czy Ethereum, wykorzystując do tego swój portfel litecoin.

Pamiętaj że większość, o ile nie wszystkie platformy wymiany walut posiadają także ustaloną opłatę transakcyjną, którą pobierają z reguły w kryptowalucie. Gdy sprawdzasz ile wynosi opłata za transakcje pamiętaj o przeliczeniu jej na tradycyjną walutę, by wiedzieć czy jest ona dla ciebie akceptowalna.

Jeśli, na przykład, opłata transakcyjna wynosi 1 LTC, może się wydawać że to niewiele… do czasu aż zamienisz to na złotówki i zobaczysz, że jest to równe jakieś 300 zł!

jak kupić Litecoin

Ustawienie dodatkowych zabezpieczeń

Jeśli giełda oferuje dwustopniowe uwierzytelnianie, zalecamy byś z niego korzystał. W ten sposób dodajesz kolejna warstwę bezpieczeństwa na wypadek gdyby ktoś próbował zalogować się do twojego konta.

jak kupić Litecoin

Skonfiguruj metodę płatności

W zależności gdzie rozpoczniesz naukę tego, jak kupić litecoin, będziesz musiał wybrać metodę płatności. Możesz wybrać zakup bezpośredni za pomocą tradycyjnej waluty, możesz też dokonać zakupu płacąc za litecoiny inną kryptowalutą, na przykład bitcoinami. Istnieje również opcja powiązania twojego konta z kartą kredytową, kontem PayPal, kontem bankowym a nawet portfelem litecoin.

zarabianie przez internet

Niezależnie od preferowanej metody płatności godna zaufania giełda powinna być w stanie zaoferować większość z najpopularniejszych opcji płatności. Zauważ, że niektóre mogą nie akceptować płatności PayPal ze względów bezpieczeństwa. Jednak po potwierdzeniu tożsamości i odpowiednim zabezpieczeniu swojego konta, dostępne opcje płatności powinny być kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę wybierając platformę do zakupu litecoin.

jak kupić Litecoin

Ostatni krok: Kup swojego litecoina!

jak kupić Litecoin

I to tyle! Oto przegląd tego, jak kupić litecoin. Pamiętaj o założeniu portfela litecoin i zarejestrowaniu się na zaufanej platformie handlowej. Podczas gdy litecoin nie jest jeszcze tak popularny jak bitcoin, to jest to ciągle rozwijająca się kryptowaluta. I o ile nie jest jeszcze również tak wartościowy jak bitcoin, istnieje duża szansa na to, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni.

Rozważając to, jak kupić litecoin, pamiętaj też, że kupienie jest tylko jednym ze sposobów zdobycia tej kryptowaluty. Możesz też stworzyć lub wykopać litecoina. Jakiej metody byś nie wybrał, pamiętaj, aby przede wszystkim dobrze się bawić wchodząc w pełen przygód świat kryptowalut. Naukę możesz także kontynuować czytając nasz przewodnik o walutach cyfrowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top