Inwestowanie w Kryptowaluty: Co Powinniśmy Wiedzieć…

inwestycja w kryptowaluty

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Słyszeliście o kryptowalutach. Są jednym z najgorętszych na świecie trendów z wielu różnych powodów i mnóstwo osób zastanawia się na czym polega inwestowanie w kryptowaluty.

Niektórzy myślą, że kryptowaluty to droga do szybkiego wzbogacenia się, nowa waluta, która zastąpi dolara amerykańskiego lub kolejny wielki przełom w dziedzinie finansów i technologii. Inni, że to piramida finansowa lub oszustwo. Wiadome jest jedno – kryptowaluta nigdzie się nie wybiera.

Dlaczego więc nie przyjrzeć się sposobom na czerpanie z niej korzyści?

W tym artykule pokażemy ci, jak wygląda inwestowanie w kryptowaluty, jakie masz warianty działań i jak robić to bezpiecznie.

Może to być nie tylko łatwe, ale także zabawne i satysfakcjonujące!

Ale Czy Moja Szansa Nie Przepadła?

Tak, osoby dla których inwestowanie w kryptowaluty i cyfrowe monety to nowość, mogą pomyśleć, że jest “już po ptakach.” Jednak Bitcoin to tylko jedna z setek dostępnych kryptowalut! Być może słyszałeś również o Ethereum, Litecoin i Ripple. Są to przykłady najpopularniejszych kryptowalut na rynku.

Wiele kryptowalut zostało wprowadzonych na rynek przez firmy i osoby prywatne, które również budują i ulepszają technologię blockchain, zapoczątkowaną przez Bitcoin już w 2009 roku.

Oznacza to, że najprawdopodobniej istnieją „nieodkryte” kryptowaluty z ogromnym potencjałem, które w przyszłości mogą przewyższyć Ethereum, Ripple, Litecoin, a może nawet i Bitcoin!

Pomimo tego, że wiele osób jest negatywnie nastawionych do kryptowalut, trzeba przyznać, że ich pojawienie się zmieniło sposób, w jaki finanse i technologia mogą wspólnie rozwijać się w przyszłości. Dlatego też tak wielu inwestorów jest wciąż podekscytowanych przyszłością kryptowalut, choć ze względu na olbrzymią popularność, podchodzą do nich ostrożnie.

Czy więc twoja szansa na inwestowanie w kryptowaluty i zarabianie pieniędzy na Altcoinachczy Bitcoinie przepadła? Zdecydowanie nie!

Kiedy Powinienem kupić Kryptowalutę? I Jaką?

w jakie kryptowaluty inwestować

Dzięki wykorzystaniu kryptografii i technologii blockchain, kryptowaluta zmieniła sposób, w jaki postrzegamy bezpieczeństwo cyfrowe, zdecentralizowane systemy i własność informacji.

O ile ekscytujące może wydawać się strzelanie w ciemno z inwestycją w różne kryptowaluty i trzymanie kciuków, że się uda, o tyle znacznie wyższe zyski ze swojej inwestycji możesz uzyskać, jeśli przyłożysz się trochę i nauczysz na czym właściwie polega inwestowanie w kryptowaluty.

Inwestowanie w Kryptowaluty: Początki

Podejmij poniższe kroki, a szybko nauczysz się jak wygląda inwestowanie w kryptowaluty:

inwestowanie w kryptowaluty

Spójrz na historię kryptowaluty, w którą zamierzasz zainwestować: Kto, kiedy i w jaki sposób zaczął ją tworzyć?

w jakie kryptowaluty inwestować

Przeczytaj także raporty z białej księgi

jak inwestować w kryptowaluty

Spójrz na historię cen i ich wahania, aby określić trendy i ogólny potencjał kryptowaluty

inwestowanie w kryptowaluty

Zawsze pamiętaj, aby zdywersyfikować swoje inwestycje (nigdy nie powinieneś umieszczać 100% wszystkich dostępnych ci środków w jednej walucie)

w jakie kryptowaluty inwestować

Rozpocznij od bardziej powszechnych i godnych zaufania walut, takich jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Ripple

inwestycja w kryptowaluty

Skonfiguruj portfel kryptowaluty pod każdą, w którą chcesz zainwestować (każda waluta wymaga oddzielnego portfela)

inwestowanie w kryptowaluty

Wybierz metodę zakupu. Istnieją trzy opcje: skorzystaj z platformy handlowej, przejdź do handlu bezpośredniego lub skorzystaj z usług brokera kryptowalut

w jakie kryptowaluty inwestować

Wybierz swoją ogólną strategię: inwestycje długoterminowe lub krótkoterminowe

Jest to jednak bardzo ogólny zarys. Teraz szczegółowo omówimy każdy z powyższych punktów, dlatego poniżej znajdziesz przewodnik, który krok po kroku wyjaśni ci, co robić:

Jak Zbadać w Jakie Kryptowaluty Warto Zainwestować?

jak inwestować w kryptowaluty
praca przez internet

Historia

Spójrz, kto stworzył kryptowalutę:

Bądź na tym etapie wnikliwy, aby upewnić się, że to, co widzisz, jest godne zaufania. Pokuś się nawet o znalezienie strony LinkedIn interesującego cię projektu, jeśli uważasz, że jest to konieczne do sprawdzenia wiarygodności! Inwestowanie w kryptowaluty to też pozyskiwanie wiedzy o członkach zespołu – kto za tym stoi i czy ma to, czego potrzeba, aby zdobyć twoje zaufanie.

praca online

Raporty z Białej Księgi

Wszystkie wiarygodne i renomowane kryptowaluty będą posiadać szczegółowy raport w przygotowanej przez siebie białej księdze (ang. whitepaper) określającej czym jest ich waluta, cel projektu, strategię i plany. Innymi słowy, biała księga to coś w rodzaju biznes planu kryptowalut. Upewnij się, że interesująca cię kryptowaluta opublikowała swój raport, a co ważniejsze – PRZECZYTAJ GO UWAŻNIE.

W swoim raporcie powinni mieć jasno opisane zastosowanie, zdefiniowaną strategię i konkretne cele, które chcą osiągnąć do określonej daty. Dlaczego? Ponieważ daje to firmie referencje i, co najważniejsze, zwiększa jej wiarygodność wobec nabywców. Może to również dać ci lepsze wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać inwestując w daną kryptowalutę.

Jeśli brakuje raportu w białej księdze lub nie wygląda on dla ciebie profesjonalnie, nie należy w taką kryptowalutę inwestować swojego czasu i energii.

praca online

Historia Cen Kryptowalut

Po sprawdzeniu i potwierdzeniu, że znalazłeś kryptowalutę, w którą chcesz zainwestować, spójrz na jej historię cen. Historie cen kryptowalut i cen akcji zwykle pokrywają się z podobnymi trendami rynkowymi.

Nie oznacza to, że ceny będą rosnąć i spadać w tym samym czasie, ale raczej, że można zastosować strategie inwestycyjne pod strony ustalające ceny kryptowalut.

Jak to może pomóc? Cykle cen kryptowalut rosną i spadają szybciej oraz o wiele drastyczniej w porównaniu z rynkami akcji. Jednak przejrzenie historii cen kryptowaluty może dać ci wgląd w to, jak ona działa i czy wykazuje oznaki możliwego wzrostu lub spadku wartości.

W świetle tego można podejmować świadome decyzje, których wymaga od nas inwestowanie w kryptowaluty. Pomoże ci to również w ustaleniu, kiedy warto byłoby kupić daną walutę.

Inwestycja w Kryptowaluty: Wskazówki od Ekspertów - Ucz się od Najlepszych!

inwestycja w kryptowaluty

Dywersyfikacja, Dywersyfikacja i raz jeszcze Dywersyfikacja

Każdy doświadczony inwestor powie ci, aby „zdywersyfikować swój portfel”, a nie inwestować tylko w jedną akcję lub interes. Dlaczego? No cóż, jeśli akcje lub przedsięwzięcie, w które włożyłeś oszczędności dotknie krach, to właśnie straciłeś wszystkie swoje pieniądze!

W związku z tym, większość inwestorów lokuje mniejsze kwoty swoich pieniędzy inwestycyjnych w kilka różnych akcji, obligacji i przedsięwzięć. W ten sposób, nawet jeśli jedna inwestycja kończy się niepowodzeniem, inne mogą nadal wystarczyć, abyś mógł rozwijać swój portfel.

Inwestowanie w kryptowaluty opiera się tych samych zasadach: Zdywersyfikuj swój portfel!

Wyobraź sobie, że zainwestowałeś pieniądze w Bitcoin, gdy w grudniu 2017 roku jego wartość wynosiła 60 000 PLN, a teraz, stale spadając, jego wartość stanęła na 18 000 PLN. Oznacza to, że gdybyś faktycznie zainwestował w szczycie ceny Bitcoina, na chwilę obecną straciłbyś około 70% wartości swojej początkowej inwestycji.

Ale gdybyś jednak zainwestował w Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i być może jeszcze kilka innych kryptowalut, strata z Bitcoina mogłaby zostać zrównoważona zyskami z innych kryptowalut.

Rozkładając fundusze na inne kryptowaluty, ostatecznie zmniejszasz ryzyko utraty wszystkich swoich inwestycji za jednym zamachem. 

To stała prawda. Upewnij się więc, że posiadasz w swoim portfelu kilka inwestycji w starannie dobrane kryptowaluty!

Kryptowaluty od Których Warto Zacząć Swoją Przygodę z Inwestowaniem

inwestowanie w kryptowaluty

Jeśli dopiero uczysz się, na czym polega inwestowanie w kryptowaluty, zaleca się, abyś zajął się najbardziej popularnymi z nich. Pomimo tego, że ich ceny rynkowe są wyższe, to na ich temat dostępnych jest najwięcej informacji pozwalających zrozumieć schematy działania branży. Mniej znana kryptowaluta może być tańsza, ale trudniejsza w “utrzymaniu”.

Oto trochę informacji na temat najpopularniejszych kryptowalut, od których powinniśmy zacząć:

Bitcoin

Prawdopodobnie pierwszym i najbardziej popularnym wyborem dla wielu pytających w jakie kryptowaluty inwestować, byłby Bitcoin. Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która została wprowadzona na rynek już w 2009 roku. Dziś jej popularność eksplodowała, a jej wartość zmienia się jak szalona.

Ale czy powinieneś ją kupować?

Pomimo ogromnych skoków i spadków Bitcoina w 2017 roku, jest jeszcze sporo miejsca na jego rozwój. Bitcoin nie osiągnął jeszcze swojego limitu 21 milionów BTC. Co więcej, korzyści płynące z tego, że Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą oznaczają, że wkłada się w jego rozwój wiele wysiłku licząc na dalsze sukcesy i nie jest to chwilowy kaprys.

Powinieneś go kupić?

Jak najbardziej!

Jeśli po raz pierwszy kupujesz kryptowalutę, Bitcoin to świetny początek do postawienia swoich pierwszych kroków. Tak, jego wartość rynkowa jest nieco wyższa – średnio od 20000 zł za 1 BTC. Ale to o nim właśnie możemy się najwięcej dowiedzieć, co pozwala na łatwe śledzenie i naukę, a także obserwowanie trendów panujących na rynku kryptowalut.

zarabianie przez internet

Ethereum

Ethereum jest prawie tak popularne jak Bitcoin, ale niektórzy uważają je za nieco bardziej tajemnicze. Podczas gdy sam Bitcoin został stworzony jako cyfrowa waluta, Ethereum zostało zbudowane tak, aby robić to samo i nawet więcej. Ethereum to również to tworzyć i uruchamiać zdecentralizowane aplikacje, które pomagają zarabiać na wykonywanej pracy.

Jeśli porównujesz Bitcoin vs. Ethereum, możesz zapytać dlaczego jego wartość rynkowa nie jest tak wysoka, jak wartość Bitcoin…

Istnieje wyższe zapotrzebowanie rynku na Bitcoin w porównaniu do Ethereum. Ale należy pamiętać, że Ethereum jest rzeczywiście drugą najbardziej popularną kryptowalutą! Chociaż wzrost Ethereum nie jest tak szybki jak Bitcoina, może się to zmienić w przyszłości, ponieważ programiści będą nadal opierać się na kodzie Ethereum, aby tworzyć więcej aplikacji.

Czy więc inwestowanie w kryptowaluty takie jak Ethereum jako początkujący gracz, a może nawet jako poważny inwestor, to dobry pomysł?

Tak! Może to jeszcze nie być najlepsze rozwiązanie pod handel dzienny, ale jest to świetna opcja jako inwestycja długoterminowa. Albo jeśli chcesz zbudować aplikację samodzielnie – technologia blockchain Ethereum może pomóc ci uruchomić coś naprawdę niesamowitego!

zarabianie przez internet

Litecoin

Litecoin jest również jedną z 4 dużych kryptowalut. Poprawiając niedociągnięcia Bitcoin (o czym mówiliśmy w naszym artykule Bitcoin vs Litecoin), Litecoin został stworzony jako ulepszona wersja Bitcoina w celu przeprowadzania szybszych, ale nadal bezpiecznych transakcji online.

Pod względem popytu rynkowego konsekwentnie pozostaje w czołówce kryptowalut na rynku i ciągle się rozwija. Niektórzy spekulują, że ma potencjał, aby w przyszłości przerosnąć możliwości Bitcoina, ponieważ jest zaprojektowany w taki sposób, aby rozwiązać niektóre z problemów, które wynikają z jego technologii.

Tak więc, jeśli zastanawiasz się w jakie kryptowaluty inwestować, Litecoin jest zdecydowanie warty uwagi.

zarabianie przez internet

Ripple

Czwartą z najpopularniejszych kryptowalut na rynku jest Ripple. Choć Ripple jest kryptowalutą, bardziej znany jest z unikalnej płatności cyfrowej opartej na protokole konsensusu (consensus protocol), zaprojektowanym w celu zapobiegania podwójnym wydatkom.

Jego struktura została skonstruowana tak, aby osiągnąć 3 cele:

jak zacząć inwestować w kryptowaluty
Szybkie czasy transakcji
inwestowanie w kryptowaluty
Niskie koszty transakcyjne
w jakie kryptowaluty inwestować
Niskie wskaźniki niepowodzenia transakcji

Póki co ta konfiguracja działa naprawdę sprawnie, znacznie ułatwiając przeprowadzanie transakcji transgranicznych z Ripple.

Inwestowanie w kryptowaluty takie jak Ripple opłaca się ze względu na jej strukturę, zwłaszcza jeśli chcesz wykorzystać ją jako formę płatności międzynarodowej!

Jak Kupić Kryptowalutę

w jakie kryptowaluty inwestować

Inwestowanie w kryptowaluty warto zacząć od zdobycia informacji jak je kupić. Do zrobienia jest kilka rzeczy:

Przyjrzyjmy się im dokładniej:

Portfel Kryptowalut

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebował, zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty, jest portfel. Jest to, jak sama nazwa wskazuje, miejsce do przechowywania kryptowaluty – tak jak normalnego portfela potrzebujesz do trzymania gotówki i monet.

Do czego ci portfel? Będziesz go potrzebował, aby móc przechowywać część swojej kryptowaluty podczas kupowania, sprzedaży i handlu.

Czy istnieją różne portfele? Tak! Większość tych, którzy dopiero poznają, czym jest inwestowanie w kryptowaluty zaczyna od portfela – zakładasz go i podpinasz pod interesującą cię giełdę. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli zamierzamy wykorzystać określoną kwotę do transakcji kupna, sprzedaży i wymiany..

Portfeli kryptowalutowych jest naprawdę wiele, dlatego nawet osoby “dmuchające na zimne” bez problemu znajdą odpowiednio zabezpieczoną, idealną dla siebie opcję. Jeśli inwestycja w kryptowaluty to dla ciebie coś więcej niż zabawa i inwestujesz pokaźny kapitał, możesz kupić lepiej zabezpieczony portfel i znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo jego przejęcia.

Istnieje oprogramowanie będące portfelem, które zainstalowane bezpośrednio na komputerze może być używane do przechowywania kryptowaluty offline. Jeśli szukasz portfela, który przechowuje twoją walutę offline, dostępne są również portfele sprzętowe i portfele papierowe. Waluty przechowywane są w tych portfelach bez żadnego dostępu do sieci, więc możliwość włamania się do nich została zredukowana do minimum.

Podjęcie decyzji o odpowiednim doborze portfela może być trudne, zwłaszcza jeśli chcesz kupić najbezpieczniejszy portfel, który będzie odpowiadał twoim potrzebom. Przygotowaliśmy przewodnik mający na celu pomóc ci wybrać portfel, który zapewni bezpieczeństwo twoich inwestycji.

Wybór Giełdy

Inwestowanie w kryptowaluty nie mogłoby się odbywać bez giełdy! Jej wybór powinien być twoim kolejnym krokiem. Giełda jest miejscem, gdzie można kupić i sprzedać kryptowalutę oraz wymienić zwykłą walutę na krypto. Jest to również miejsce, w którym szybko można podłapać średnie wahania kryptowalut.

Istnieją trzy rodzaje giełd: platforma handlowa, handel bezpośredni lub brokerzy kryptowalut. Oto przegląd każdego z nich:

inwestowanie w kryptowaluty

Platforma Handlowa

To jak otwarty rynek do kupowania i wymiany. Kupujący i sprzedający piszą, ile chcą sprzedać i po jakim kursie. Każda platforma wymiany posiada opłatę transakcyjną.

Jeśli inwestowanie w kryptowaluty to coś, o czym myślisz poważnie, to musisz być gotowy na pokrycie opłat transakcyjnych. Po złożeniu oferty i pojawieniu się kogoś, kto spełnia jej wymogi, wymiana zostanie zakończona!

zarabianie przez internet
w jakie kryptowaluty inwestować

Handel Bezpośredni

Nazywany również “peer-to-peer trading” lub zwyczajnie pożyczką – polega na bezpośrednim zakupie kryptowaluty z zaufanego źródła (np. od przyjaciela), bez korzystania z platformy handlowej lub brokera.

Brak opłaty transakcyjnej to spora zaleta, ale należy pamiętać, że sprzedawca ma prawo do narzucenia swojej ceny!

Dla niektórych inwestorów, którzy nie mogą w pełni pozwolić sobie na inwestowanie w kryptowaluty, ze względu na ograniczenia prawne w swoim kraju, może to być najlepsze rozwiązaniem.

zarabianie przez internet
jak inwestować w kryptowaluty

Broker Kryptowalut

Rozwiązanie bardzo podobne do platformy handlowej. Większość platform brokerów będzie wyglądać zupełnie jak platforma handlowa. Jednak różnica jest taka, że to broker ustala cenę kupna i sprzedaży, a nie handlujący.

Zaletą tego sposobu jest brak zamieszania związany ze śledzeniem wahań kursu – jest to więc trochę droga na skróty, w sam raz na start, jeśli zaczynamy inwestowanie w kryptowaluty.

Broker zajmie się prawie wszystkim za ciebie. Jednak będzie wymagać premii w postaci prowizji, więc upewnij się, że cena ci odpowiada.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o giełdach, możesz przeczytać nasz przewodnik dotyczący zakupu kryptowaluty. Możesz również przejść bezpośrednio do zakupu określonej kryptowaluty z pomocą następujących artykułów:

inwestowanie w kryptowaluty
Jak kupić Bitcoin
w jakie kryptowaluty inwestować
Jak kupić Litecoin
inwestycja w kryptowaluty
Jak kupić Ripple
inwestowanie w kryptowaluty
Jak kupić Ethereum
w jakie kryptowaluty inwestować
Jak kupić Monero

Strategie na Inwestowanie w Kryptowaluty: Handel Długo i Krótkoterminowy

Która z tych strategii sprawdzi się lepiej na tak dynamicznym rynku – handel długo czy krótkoterminowy? Prawda jest taka, że zastosowanie zarówno jednej, jak i drugiej może się sprawdzić równie dobrze, w zależności od tego, jak wygląda nasza inwestycja w kryptowaluty.

Obie mogą działać tak samo jak inwestycje w akcje, w zależności od tego, jakie są twoje potrzeby w zakresie zarabiania pieniędzy online.

Jak wspominaliśmy wcześniej, cykle rynku kryptowalut są podobne do cykli na rynkach akcji, tylko że są one brdziej zmienne i krótsze. To samo tyczy się handlu długo i krótkoterminowego.

jak zacząć inwestować w kryptowaluty

Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się na czym polega inwestowanie w kryptowaluty, lepiej jeśli podejdziesz do tego ostrożnie i weźmiesz się za długoterminowe transakcje. Pomoże to lepiej poznać branżę i ustalić preferowaną strategię handlu.

Jednakże, gdy już dowiesz się jak wygląda odpowiednie inwestowanie w kryptowaluty, zdobędziesz więcej doświadczenia i lepiej poznasz strategie oraz kursy, albo jeśli po prostu posiadasz już doświadczenie w handlu krótkoterminowym i chcesz się zmierzyć z wyzwaniami, to ten typ handlu na rynku kryptowaluty może być dla ciebie bardziej odpowiedni.

Tutaj możesz zarabiać więcej i tracić więcej. Ale jeśli lubisz ryzyko, to dlaczego nie rzucić sobie wyzwania?

Jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz prowadzić handel długoterminowy, czy też nie, oto kilka pytań, które możesz sobie najpierw zadać:

praca przez internet

Czy istnieje określony zysk, którego oczekujesz, lub określona data, którą ustalasz, żeby sprzedać swoją kryptowalutę?

Jeśli nie podjąłeś decyzji w tej sprawie, zalecamy, abyś to zrobił. W ten sposób wyznaczysz pewne granice, niezbędne, gdy w grę wchodzi poważne inwestowanie w kryptowaluty.

Tak, możesz mieć wyrzuty sumienia, jeśli sprzedasz, a następnego dnia wartość sprzedanej waluty podwoi się, ale możesz również uchronić się przed stratami, jeśli zdarzy się odwrotnie. W ten sposób można zapewnić sobie stały przychód, o który trudno w tak nieprzewidywalnej branży.

praca przez internet

Jaki jest zakres czasowy handlu długo i krótkoterminowego?

Handel długoterminowy może trwać od tygodnia lub miesiąca do nawet roku, w zależności od kryptowaluty, w którą inwestujesz. W niektórych przypadkach, może trwać nawet do momentu twojego przejścia na emeryturę.

Handel krótkoterminowy z kolei może trwać zaledwie kilka minut lub kilka godzin. O ile handel kryptowalutami może być niezwykle podobny do handlu na giełdzie, to jednak handel kryptowalutą może odbywać się w o wiele szybszym tempie, o czym koniecznie należym pamiętać.

praca przez internet

Idea czy zysk?

Większość inwestorów, którzy są zainteresowani długoterminowym handlem kryptowalutą wierzy również w jej założenia i cele. Zazwyczaj informacje pozyskane z białej księgi kryptowaluty mogą pomóc inwestorom w określeniu, czy chcą oni prowadzić długoterminowy handel, czy też nie.

O ile zysk jest twoim ostatecznym celem, to gdy uczysz się tego, jak wygląda inwestowanie w kryptowaluty, przy handlu dziennym musisz w pełni uwzględnić ogólny cel projektu. Kontynuuj badania, aby upewnić się, że to, w co inwestujesz, jest godne zaufania i warte twojego czasu! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł na temat handlu kryptowalutami.

Kopanie Kryptowaluty: Czy warto?

inwestowanie w kryptowaluty

Jeśli inwestowanie w kryptowaluty obiło ci się o uszy, a także wiesz w jakie kryptowaluty inwestować i może nawet wiesz jak stworzyć nową kryptowalutę, prawdopodobnie jesteś świadom, że nie tylko możesz przyczynić się do rozwoju świata technologii blockchain, ale możesz także otrzymać za to zapłatę w kryptowalucie. Wielu pyta jednak, czy warto….

W zależności od naszego miejsca zamieszkania, warto rozważyć inwestowanie w kryptowaluty poprzez kopanie. Kopanie polega zasadniczo na podpięciu się do kopalni/koparki (ang. mining pools), aby wnieść wkład w zasoby takie jak moc obliczeniowa, przechowywanie, magazyn i/lub koszty energii elektrycznej w celu zapewnienia zgodności transakcji i bezpieczeństwa łańcucha blokowego.

Problem w kopaniu kryptowalut jest taki, że czasami koszty ogólne zarządzania koparką mogą ostatecznie nie być warte zachodu. Pracując jako freelancer w biznesie kopania kryptowalut można zarobić, gdyż istnieje ogromne zapotrzebowanie na niezawodną (najlepiej tanią) energię elektryczną, a komputery o wysokiej wydajności są niezbędne.

Jeśli nie możesz lub nie chcesz, by twoje urządzenie pracowało przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, może to jednak nie być najlepszym dla ciebie rozwiązaniem. Jeśli przyłączysz się do kopalni, pobierane opłaty i niewielkie dzienne przychody również mogą być deprymujące.

Jeśli jednak masz możliwości i środki pozwalające na przeprowadzenie procesu kopania, to w rzeczywistości może być to świetny sposób na inwestowanie zarówno w cały projekt, jak i osobisty rozwój inwestycji z upływem czasu. Tak więc, rozważ uważnie swoje opcje!

Wnioski

Dla wielu osób inwestowanie w kryptowaluty może być z początku onieśmielające. Jasne jest również, że rynek jest o wiele bardziej zmienny niż zwykły rynek akcji. Należy jednak pamiętać, że sposób na inwestowanie w kryptowaluty ma wiele takich samych zasad i wytycznych, jak w przypadku obrotu papierami wartościowymi. Tak, potrzeba trochę czasu, aby uporządkować wiedzę i dowiedzieć się, jaki rodzaj inwestycji i strategii najlepiej ci służy.

Jednak możliwości jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie i działając umiejętnie oraz mądrze – zarobi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top