Jak Kupić Kryptowalutę [Kompletny Przewodnik]

jak kupić kryptowalutę

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Prawdopodobnie słyszałeś już kiedyś terminy „kryptowaluta” i „bitcoin”, które pojawiały się obok siebie w rozmowach, wiadomościach i mediach społecznościowych tak często, że prawdopodobnie uważasz, że to jedno i to samo! Jednak bitcoin to tylko niewielka część świata kryptowalut. Tak naprawdę istnieją setki różnych kryptowalut, a wiele osób codziennie sprawdza, w jakie kryptowaluty inwestować.

Spróbujmy więc spojrzeć na na ten temat z szerszej perspektywy i dowiedzmy się jak kupić kryptowalutę. Aby pomóc ci rozpocząć działanie, w tym artykule krok po kroku omówimy wszystko, czego będziesz potrzebował.

Jak Zacząć Działania z Kryptowalutą

Kryptowaluta to nie tylko cyfrowa waluta, którą kupujesz i sprzedajesz, aby zarobić pieniądze online: jej unikalne kodowanie za pomocą kryptografii i technologii blockchain utrudnia manipulowanie kryptowalutą, a co za tym idzie, fałszerstwo. Jest ona również zbudowana tak, aby miała strukturę organiczną i tym samym była zdecentralizowana w stosunku do jakiejkolwiek instytucji.

Ze względu na te cechy, kryptowaluta stała się ekscytującym przedsięwzięciem zarówno dla wielu inwestorów finansowych, jak i miłośników technologii. Zmienia ona dotychczasowy sposób patrzenia na pieniądze i otwiera wiele drzwi do dalszego rozwoju kryptowalut w przyszłości.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak kupić kryptowalutę i w którą zainwestować, oto wszystko, co musisz wiedzieć o świecie kryptowalut!

Czy to Legalne?

Jednym z głównych problemów z jakimi borykają się ludzie, gdy patrzą na to jak kupić kryptowalutę, jest obawa, że robią coś złego lub nielegalnego. Nagły wzrost popularności kryptowaluty w 2017 roku był okresem niesamowitych zwycięstw, jak i porażek. Jednak z uwagi na to, że kryptowaluta jest również w dużej mierze nową i nieuregulowaną branżą, niektóre państwa wprowadziły własne zasady dotyczące rozliczalności i opodatkowania kryptowalut. Inne natomiast zupełnie zamknęły się na handel kryptowalutą.

Czy oznacza to, że sama kryptowaluta jest nielegalna? Nie do końca. To po prostu nowa koncepcja. Ponieważ jest ona na tyle nowa, należy uporać się z takimi przeszkodami, jak jej opodatkowanie, zapobieganie oszustwom i paroma innymi, które zawadzały niektórym instytucjom rządowym. Wielu inwestorów uważa, że z czasem większość obaw dotyczących podejścia rządu do tematu kryptowalut zniknie.

Ale w międzyczasie, zanim jeszcze rozpoczniemy naukę o tym, jak kupić kryptowalutę, zajrzyjcie do zasad obowiązujących w waszym kraju. Jeśli istnieją pewne przepisy, których rząd wymaga dla celów inwestycyjnych i podatkowych, najlepiej jest je znać i przestrzegać. Jeśli jednak w twoim regionie kryptowaluta jest zakazana, to miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni!

gdzie kupic kryptowaluty

Jaką Kryptowalutę Warto Kupić?

Prawdopodobnie najczęściej zadawanymi pytaniami o to, jak kupić kryptowalutę byłyby:

kryptowalutę
Jak kupić Bitcoin
kryptowalutę
Jak kupić Ethereum
kryptowalutę
Jak kupić Litecoin
kryptowalutę
Jak kupić Ripple

Są to cztery największe i najpopularniejsze kryptowaluty na dzisiejszym rynku i nie bez powodu są wykorzystywane do tego, by zarabiać pieniądze online. Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut i zastanawiasz się jak kupić kryptowalutę, oraz chciałbyś wiedzieć którą, to te cztery są świetnym wyborem na początek. Nie tylko mają one udokumentowaną historię sukcesów, ale jest też wiele informacji, które możesz śledzić i poznawać na temat każdej z nich.

Jak to może pomóc? Jeśli szukasz kryptowalut, które najlepiej sprawdzą się w transakcjach lub inwestycjach, albo w obu przypadkach, istnieje wiele źródeł z których dowiesz się naprawdę sporo o tych czterech. Możesz dowiedzieć się między innymi, na co należy zwracać uwagę w kryptowalutach, jak i kiedy je kupić, oraz w jakie kryptowaluty inwestować.

Jeśli więc wiesz już jak kupić kryptowalutę i szukasz ostrożnego punktu wyjścia do jej kupowania i sprzedawania, aby z kolei podjąć bardziej zaawansowane ryzyko, takie jak handel dzienny, to cztery wymienione przez nas wyżej kryptowaluty powinny spełnić twoje wymogi! Jeśli zamierzasz także poszukiwać mniej popularnych walut, ale walut z potencjałem, eksperymentowanie z tymi czterema będzie do tego doskonałym wprowadzeniem.

Zakładanie Portfela: Twój Pierwszy Krok do Kupna Kryptowaluty

najlepszy portfel bitcoin

Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobisz, gdy nauczysz się jak kupić kryptowalutę, jest założenie portfela. Co to takiego? Jest to miejsce, w którym przechowujesz swoją kryptowalutę, czyli zupełnie jak w przypadku tradycyjnego portfela!

Istnieje kilka różnych rodzajów portfeli – portfele będące oprogramowaniem online i offline, portfele sprzętowe i portfele papierowe. Kiedy po raz pierwszy nauczysz się jak kupić kryptowalutę, zaczniesz od portfela online, który pozwoli ci kupić pożądaną kryptowalutę i przeprowadzić pierwsze transakcje. Będziesz mógł wybrać którą kryptowalutę kupić, a także dokonać przelewu do swojego banku.

Ale jak kupić kryptowalutę bez portfela? Przedstawiamy kilka popularnych opcji:

jak kupić kryptowalutę

Coinbase.com: Jest to obecnie najpopularniejszy portfel internetowy na rynku. Chociaż jest to również broker kryptowalutowy, sama funkcja portfela sprawia, że integracja zakupu i przechowywania kryptowaluty online jest łatwa i płynna. Z tego miejsca można następnie przenieść swoją kryptowalutę do innej, bardziej bezpiecznej wersji portfela.

gdzie kupic kryptowaluty

Exodus: Jest to oprogramowanie, które przechowuje kryptowalutę bezpośrednio na twoim komputerze. Samo oprogramowanie jest kompatybilne z kilkoma różnymi kryptowalutami, a jego konstrukcja ułatwia nawigację i użytkowanie.

kupno kryptowalut

Mycelium: Jest to jeden z najpopularniejszych portfeli zawartych w aplikacji mobilnej na rynku. Główną zaletą Mycelium jest to, że możesz przechowywać i uzyskiwać dostęp do swojej kryptowaluty bezpośrednio na smartfonie. Ale jeśli zdarza ci się gubić telefon, może to nie być najlepsze dla ciebie rozwiązanie!

Wszystkie są łatwe do skonfigurowania i spięcia z kontem bankowym. Zwróć uwagę, że będą one również prosić o weryfikację tożsamości dla celów bezpieczeństwa. Potem możesz również zainwestować w portfel oprogramowania offline, który działa na twoim komputerze osobistym, portfel sprzętowy, który jest jak wyspecjalizowany dysk USB lub zewnętrzny dysk twardy, który przechowuje twoją kryptowalutę całkowicie offline, lub portfel papierowy, który możesz wydrukować i przechowywać w dowolnym miejscu.

Sprawdź nasz przewodnik dotyczący zakładania portfela kryptowalut, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Jak Kupić Kryptowalutę przy Pomocy Platform Transakcyjnych

w jakie kryptowaluty inwestować

Po skonfigurowaniu portfela online, aby móc kupować i sprzedawać musisz zarejestrować się na stronie internetowej platformy transakcyjnej. Dopiero wtedy możesz przystąpić do zarabiania pieniędzy na kryptowalucie. Większość platform handlowych przedstawia historię cen każdej kryptowaluty: od chwilowych zmian, aż po roczny wykres wydajności.

Podobnie jak w przypadku portfela, zanim zobaczysz jak kupić kryptowalutę, najpierw przejdziesz przez proces weryfikacji tożsamości. Stamtąd możesz kupować kryptowalutę bezpośrednio przez pieniądz fiducjarny. Następnie możesz również kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą posiadanych już tokenów kryptowalutowych.

Oto jak wygląda taki proces:

jak kupić kryptowalutę

Załóż konto

Aby wypłacić swoją kryptowalutę, należy zakończyć proces weryfikacji tożsamości.cess.

w jakie kryptowaluty inwestować

Szukaj żądanej kryptowaluty

Platformy transakcyjne mogą pomóc w monitorowaniu wzrostu wartości rynkowej i popytu. Kiedy więc chcesz kupić lub sprzedać, będziesz miał całkiem dokładne oszacowanie cen.

gdzie kupic kryptowaluty

Sprawdź opłaty transakcyjne

Każda giełda będzie miała inne opłaty transakcyjne i większość będzie prowadzona w kryptowalutach. Ważne jest, aby sprawdzić, ile faktycznie kosztuje opłata transakcyjna. Podczas gdy opłata w wysokości 0,1 BTC może wydawać się akceptowalna, jej wartość fiducjarna może w rzeczywistości wynosić 2000 zł! Zwróć więc uwagę na opłaty transakcyjne.

kupno kryptowalut

Zgłoś swoją ofertę

Kupując lub sprzedając kryptowalutę na giełdzie, można złożyć ofertę lub podać określoną cenę, którą chce się zapłacić za określoną ilość żądanej waluty.

Na przykład:

  • Złóż ofertę na 3 Ethery (Ethereum) za minimum 1000 zł i maksimum 1200 zł za jedną.
  • Cierpliwie poczekaj! Po złożeniu przez kogoś oferty sprzedaży w tym samym zakresie cenowym, twoja propozycja zostanie automatycznie zaakceptowana, a ty zdobędziesz swoje Ethereum!

Polecamy: Kraken

Kraken jest jedną z największych na świecie platform handlu kryptowalutą. Oferuje szeroką gamę walut na rynku i można z niej skorzystać w wielu krajach.

Dla początkujących, zdobycie informacji jak kupić kryptowalutę z Krakenem może być jednak trochę przytłaczające. Wymaga to przyswojenia pewnej wiedzy i skonfigurowania platformy przed rozpoczęciem wymiany. Plusem są za to niższe opłaty transakcyjne w porównaniu z innymi giełdami. Ponieważ Kraken jest dostępny w większości krajów, jest to jedna z najlepszych opcji, jeśli zastanawiamy się gdzie kupić kryptowaluty.

Zakup Kryptowaluty przez Handel Bezpośredni

Jeśli zastanawiasz się jak kupić kryptowalutę, skorzystać możesz też z handlu bezpośredniego. W przeciwieństwie do platform wymiany, ten rodzaj handlu polega na kupnie i sprzedaży bezpośrednio od innych ludzi w innych krajach, a nie poprzez platformę handlową. Zaletą tego jest fakt, że opłaty transakcyjne zostały  wyeliminowane. Zakup bezpośredni oznacza jednak, że nie ma ustalonej ceny rynkowej. Sprzedający mają swobodę w ustalaniu własnych kursów walutowych, a kupujący muszą sami dowiedzieć się, jaki kurs jest dla nich korzystny.

Nasza rekomendacja: Udzielanie kredytów na zasadzie Peer-to-Peer lub handel

kupno kryptowalutIf you are looking where to buy cryptocurrency by trade directly, usually this means you know someone or have friends who you want to trade with. Not very many use this option as it’s not entirely necessary. But, if you’re in a country where regulations make buying and selling on exchange platforms or brokerages more difficult, then peer-to-peer lending may be a better option.

In cases like these, usually the country you’re operating in will have a preferred direct trading platform to use.

Zakup kryptowaluty u brokerów

Broker kryptowaluty oferuje dokładnie taką samą usługę, jak platforma handlowa, gdzie można przejść do konkretnej strony internetowej, gdy poszukujesz sposobu na to, jak kupić kryptowalutę. Jednak w przeciwieństwie do platform transakcyjnych, gdzie istnieje zmienny zakres cen na giełdzie, brokerzy ustalają jeden stały kurs wymiany dla kupujących i sprzedających.

Zaletą korzystania z usług brokera są przede wszystkim stałe ceny, które sprawiają, że jest to łatwe i proste dla obu stron. Tak, broker weźmie sobie również pewien procent w ramach premii, więc nie ma „opłaty transakcyjnej” per se. Ale jest to najprostszy sposób dla każdego, kto woli kupować i sprzedawać w ten sposób. Do tego, jeśli dopiero zaczynasz i myślisz, że platformy transakcyjne oraz handel bezpośredni są trochę zbyt niechlujne, broker może być dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, by nauczyć się jak kupić kryptowalutę.

w jakie kryptowaluty inwestować

Polecamy: Coinbase

Coinbase jest zdecydowanie największym i najbardziej popularnym brokerem kryptowaluty na rynku. Funkcje jego portfela online są wyjątkowo łatwe w użyciu, od zakupu, do krótkoterminowego przechowywania online. Sama platforma jest również dość łatwa w użyciu, więc jeśli jesteś początkujący i wciąż uczysz się, jak kupić kryptowalutę, jest to jedno z najlepszych dla ciebie miejsc!

Podsumowanie

Nauczenie się, jak kupić kryptowalutę może być początkowo nieco przytłaczające, ale jak już coś podłapiesz, może zamienić się w doskonałą zabawę! Podsumowując, zalecamy, aby pomimo wyższych cen rynkowych, nauczyć się, jak kupić kryptowalutę używając renomowanych walut takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Ripple.

jak kupić kryptowalutę

Co równie ważne, powinieneś założyć portfele i konta wymiany korzystając z jednej z opcji wymienionych powyżej. Jeśli nie możesz skorzystać z żadnej z rekomendacji lub szukasz innych opcji, upewnij się, że twoje portfele i giełdy są renomowane oraz bezpieczne, abyś mógł nauczyć się, jak kupić kryptowalutę w godnym zaufania środowisku!

I wreszcie – baw się dobrze! Jest wiele do nauczenia w temacie jak kupić kryptowalutę, a także technologii za nią stojących i jej przyszłości. Możesz osiągnąć ekscytujące rezultaty, ale także bolesne straty. Jednak ogólnie rzecz biorąc, przyszłość kryptowaluty jawi się w jasnych barwach. Zatem dokonujcie świadomych zakupów oraz transakcji, obserwujcie rynek i przede wszystkim cieszcie się przygodą, ponieważ kupno kryptowalut to absolutnie niezapomniana przygoda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top