Jak Kupić Ripple: Twój Przewodnik Krok po Kroku

jak kupić Ripple

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Ripple, znany jako XRP, jest jedną z 4 najpopularniejszych dzisiaj na świecie kryptowalut. Ale czym tak naprawdę jest i dlaczego jest na niego taki popyt? Dlaczego powinieneś się nauczyć jak kupić ripple już dzisiaj?

Oto skrót informacji o tym jak kupić ripple:

jak kupić Ripple

Zarejestruj się i załóż portfel online

gdzie kupić ripple

Zdecyduj, jakiej platformy wymiany chcesz użyć, aby kupić tętnienie, takie jak Coinbase

gdzie kupić ripple

Określ, jaką cenę chcesz zapłacić za ripple w oparciu o ceny rynkowe

jak kupić Ripple

Zaczekaj na zaakceptowanie transakcji przez sprzedawcę

jak kupić Ripple

I właśnie stałeś się posiadaczem ripple!

W tym artykule omówimy szczegóły i przeprowadzimy cię przez cały proces krok po kroku, tak byś potrafił kupić ripple samodzielnie.

Czym jest ripple? Czym jest XRP?

Ripple to firma zlokalizowana niedaleko San Francisco, skupiająca się na ponadgranicznych systemach płatności. Głównym celem ripple jest zwiększenie wydajności globalnych transakcji przez tworzenie sieci z instytucjami finansowymi z całego świata. W związku z tym, zamiast czekać 3-5 dni na przetworzenie tradycyjnego przelewu, ripple może ograniczyć czas oczekiwania do zaledwie kilku minut lub nawet kilku sekund.

W ten sposób powstało XRP, waluta cyfrowa ripple. Utworzona w 2012, kryptowaluta XRP działa jako pomost między dwiema tradycyjnymi walutami transferowanymi między państwami.

Poniższa tabela przedstawi ci przegląd podstawowych cech i informacji o ripple:

Proces jak kupić ripple krok po kroku

Podczas gdy każdy dąży do zarabiania pieniędzy z bitcoinem oraz pozostałymi, najpopularniejszymi kryptowalutami, Ripple wciąż kształtuję swoją pozycję na rynku i próbuję stać się szerzej dostępną kryptowalutą.

Zasady odnośnie tego, jak i gdzie kupić ripple pozostają jednak takie same: Utwórz portfel i zarejestruj się na giełdzie kryptowalutowej, która obsługuje ripple. 

Oto szczegóły:

Data powstaniaStyczeń 2012
WalutaXRP
ZastosowaniePłatności ponadgraniczne
Dostępna ilość100 bilionów XRP
Inflacyjny?Nie
Algorytm konsensusuDowód poprawności
(Proof of Correctness, PoC)
Czas transakcji4 sekundy
Język programowaniaC/C++, JavaScript, Java, GO
Rynek docelowyInstytucje finansowe
Można kopać?Nie

zarabianie przez internet
zarabianie w internecie

Zdecyduj, gdzie chcesz przechowywać kryptowalutę ripple i załóż portfel

Tak samo, jak w przypadku innych kryptowalut z którymi chciałbyś zarabiać pieniądze, zaczniesz od założenia portfela online który pomoże ci przechowywać swoje zakupione na giełdzie tokeny ripple.

Podczas swojej nauki tego, jak kupić ripple, pamiętaj również, że niektóre portfele są lepiej przystosowane do kryptowalut jak bitcoin i ethereum, a inne do XRP.

Oto kilka świetnych portfeli dla ripple:

gdzie kupić ripple
GateHub
jak kupić Ripple
Exarpy
jak kupić Ripple
CoinPayments

GateHub i CoinPayments to portfele wielokryptowalutowe, podczas gdy Exarpy przechowuje tylko Ripple.

Po skonfigurowaniu portfela kryptowalutowego możesz przenieść swoje monety do offlinowego portfela programowego lub portfela sprzętowego, by zwiększyć bezpieczeństwo. Jeśli planujesz dowiedzieć się jak kupić ripple w celu inwestycyjnym, mocno zalecane jest zakupienie lub pobranie portfela niezależnego od internetu. Większość portfeli sprzętowych i programowych offline obsługuje ripple.

praca online

Znajdź platformę wymiany na której kupisz swoje ripple

W przeciwieństwie do innych popularnych kryptowalut, ripple nie może być kopane. Tak więc drugim krokiem dla każdego uczącego się jak kupić ripple jest rejestracja na giełdzie. Ripple jest szeroko dostępny na wielu platformach.

Niektóre z tych międzynarodowych platform to:

jak kupić Ripple
Kraken
jak kupić Ripple
BitStamp
jak kupić Ripple
CoinOne
gdzie kupić ripple
BitSo

Jednak jeśli mieszkasz w kraju, który posiada preferowaną, najczęściej wybieraną platformę, lepiej będzie z niej skorzystać, bo może być ona bardziej kompatybilna z twoją lokalną walutą i kontami bankowymi.

Większość platform pozwala na bezpłatną rejestrację. Ale dopóki nie potwierdzisz swojej tożsamości nie będziesz w stanie kupować ani sprzedawać jakichkolwiek kryptowalut. Takie działanie pozwala potwierdzić, że użytkownicy są rzeczywiście ludźmi, a nie botami. Zapobiega to także tworzeniu fałszywych kont.

gdzie kupić ripple

Gdy podczas twojej nauki tego, jak kupić ripple platforma wymiany nie wymaga od ciebie dodatkowego potwierdzenia tożsamości, stanowi to sygnał ostrzegawczy sugerujący, że może ona nie być do końca prawdziwa i godna naszego zaufania.

Gdy się zarejestrujesz, platformy poproszą o podstawowe informacje, takie jak imię i nazwisko, email itp. By zweryfikować swoją tożsamość zostaniesz poproszony o dowód tożsamości, a niektóre platformy poproszą także o aktualne zdjęcie z nazwą giełdy i być może datą napisaną na widocznym kawałku papieru. Gdy je przedstawisz, a twoje konto zostanie zweryfikowane, będziesz mógł zacząć kupować i sprzedawać ripple.

Zależnie od wybranej platformy wymiany może być możliwe kupienie ripple (XRP) za pomocą tradycyjnej waluty. Jeśli zastanawiając się jak kupić ripple wybierzesz tę metodę, będziesz mógł powiązać swoje konto na platformie z kartą kredytową, debetową, kontem bankowym lub nawet kontem PayPal. Od tego momentu możesz kupić ripple bezpośrednio na giełdzie. Jeśli posiadasz inne kryptowaluty, takie jak np. bitcoin czy ethereum, także możesz je wykorzystać do zakupu ripple.

Ucząc się jak kupić ripple pamiętaj o kilku rzeczach:

praca przez internet

Sprawdź aktualną wartość rynkową

Większość platform zapewnia przegląd rynku dla każdej z kryptowalut byś wiedział jak je kupować. Wyszukaj ripple, a zobaczysz wykres na którym będzie widać ceny sprzedaży i kupna ripple minuta po minucie.

praca online

Weź pod uwagę koszty transakcji

Wszystkie platformy pobierają opłaty za transakcje. Zazwyczaj opłata ta pobierana jest w kryptowalucie. Najważniejsze więc jest, abyś wiedział ile to tak naprawde będzie kosztować.

Na przykład koszt transakcji wynoszący 0.06112367 BTC wydaje się być dość niski. Możemy z góry zakładać, że nie zostaniemy szczególnie obciążeni podczas dokonywania naszej transakcji. Jeśli jednak przeliczymy tą sumę na waluty fiat, to według kursu z sierpnia 2018 roku, wyjdzie nam że jest to równowartość aż 1603 PLN! Większość platform nie pobiera aż tak wysokich opłat, jednak pamiętaj o tym, żeby przeliczać koszty transakcji na tradycyjną walutę, bo ma to spore znaczenie, zwłaszcza gdy dopiero uczysz się jak kupić ripple.

praca online

Określ maksymalną cenę jaką chcesz zapłacić, lub zakres cen jakie jesteś skłonny zapłacić

Możesz zrobić dwie rzeczy, gdy chcesz kupić lub sprzedać kryptowalutę. Możesz określić konkretną cenę za jaką chcesz kupić ripple, np. 16,12 PLN za 10 XRP i poczekać aż ktoś zgodzi się na taką cenę. Możesz też ustalić minimalną – 15,57 PLN i maksymalną – 16,31 PLN cenę za 10 XRP, a następnie poczekać na sprzedawcę, który zaoferuje cenę z tego zakresu i sfinalizować transakcję.

zarabianie w internecie

Przechowuj swoją walutę

Gdy już dowiesz się jak kupić ripple i zakończysz transakcję, przenieś swoją kryptowalutę do portfela. Jeśli na początku dysponujesz jedynie portfelem online, zacznij rozważać pobranie lub zakupienie portfela offline bądź sprzętowego, aby przechowywać swoje ripple bezpiecznie.

praca przez internet

Upewnij się, że twoje ripple są bezpieczne

gdzie kupić ripple

Kryptowaluty to jedna z najciekawszych metod zdobywania dochodu, jakie omawiamy na IncomeNinjas i coś, co zdecydowanie polecamy. Jednak jedną z rzeczy, które chcemy szczególnie podkreślić przy kupowaniu ripple lub innych monet, jest przechowywanie kryptowaluty, którą kupiłeś w bezpieczny sposób.

Podczas gdy firmy na całym świecie ciężko pracują, by ich platformy i portfele były bezpieczne, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić sam, by zapewnić sobie spokojną głowę:

praca przez internet

Regularnie zmieniaj swoje hasło

Pamiętaj o tym, aby zmieniać swoje hasło regularnie. W ten sposób dbasz o to, by twoje konto było bezpieczne pod względem logowania. Zaleca się robienie tego co 6 miesięcy do roku.

praca online

Korzystaj z portfela i platformy wymiany w miejscach zapewniających prywatność

O ile może się to wydawać nieco paranoiczne, jest to jednak istotny zabieg zwiększający bezpieczeństwo i zapobiegający przysłowiowemu zerkaniu przez ramię przez osoby niepożądane. Ucząc się jak kupić ripple lub nawet handlując nimi z domu, możesz zminimalizować ryzyko, że inni podejrzą twoje portfolio kryptowalutowe, hasła czy inne szczególnie ważne dla bezpieczeństwa elementy.

praca online

Wykorzystuj wszystkie dostępne zabezpieczenia

Jeśli twój portfel i platforma wymiany oferują dwuskładnikowe uwierzytelnianie, wykorzystaj je. Dzięki temu jeśli ktoś inny spróbuje dostać się do twojego konta będziesz mieć możliwość zatwierdzenia lub zablokowania logowania ze swojego telefonu komórkowego lub innego komputera. Tak, to może być dodatkowy krok, który będziesz musiał wykonywać logując się do swoich kont, ale jest to zabieg znacznie zwiększający bezpieczeństwo, z którego naprawdę warto skorzystać.

zarabianie w internecie

Zainwestuj w portfel offline lub sprzętowy

Najważniejsze w nauce tego, jak kupić ripple jest przeniesienie swojej kryptowaluty do środowiska offline. Niewielka inwestycja w oprogramowanie lub sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł przenieść swoje kryptowaluty lub zrobić backup danych i zapobiec ich utracie, wszelkim atakom hakerskim bądź kradzieży online, jest naprawdę ważna. Owszem, portfele online ciężko pracują nad swoim bezpieczeństwem, jednak możesz zapewnić sobie spokój i samemu zadbać o swoje kryptowaluty – jest to inwestycja którą naprawdę warto zrobić.

Zwróć uwagę również na to, że większość portfeli offline oraz sprzętowych oferuje też opcję odzyskiwania danych i w przypadku, gdy coś poważnego stanie się z twoim komputerem lub portfelem sprzętowym będziesz mógł przejść przez opcję odzyskiwania danych i odzyskać dostęp do swoich kryptowalut

Praktyczny przykład pokazujący dlaczego ripple jest tak świetnym rozwiązaniem i jak z niego korzystać

jak kupić RipplePowiedzmy, że musisz zapłacić firmie $900 za wysłanie jabłek z Polski. Możliwe jest wykonanie płatności w USD przez monety XRP ripple’a do firmy w Polsce, która może potem zamienić je na złotówki w kilka sekund. Opłata za transakcję wyniesie 0.0007 XRP (wg lipca 2018), co w przeliczeniu na dolary oznacza tyle co nic.

Jeśli wybrałbyś tradycyjny przelew przez firmę taką jak Western Union, przelanie pieniędzy zajęłoby od 3 do 5 dni i kosztowałoby około 76 dolarów za tą samą kwotę przelewu. Jak widzisz, opłata za taki transfer wynosi 250 000 razy więcej, a cały proces trwa znacznie dłużej!

Upraszczanie tego procesu sprawia, że naprawdę wiele instytucji finansowych, firm i osób jest zainteresowanych nauczeniem się jak kupić ripple. W porównaniu do pozostałych 3 najważniejszych kryptowalut: bitcoina, ethereum i litecoina, XRP jest rewolucją mogąca zaspokoić wyjątkowe potrzeby współczesnego społeczeństwa.

Podsumowanie informacji o XRP

Podczas, gdy ripple nie jest uznawane na rynku za tak wartościową kryptowalutę jak na przykład bitcoin, ethereum czy litecoin, inwestorzy oraz firmy na całym świecie widzą w nim ogromne możliwości. Jeśli chcesz uzupełnić swoje portfolio kryptowalutowe i zastanawiasz się czy nauka tego, jak kupić ripple jest warta poświęconego czasu, odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak! Jego potencjał wstrząśnięcia międzynarodowym rynkiem jest dla wielu bardzo ekscytujący, jeśli więc możesz zainwestować w ripple już teraz, zrób to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top