Jak Kupić Ethereum - Poradnik Krok po Kroku

gdzie kupić ethereum

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Ethereum to druga co do wielkości kryptowaluta po Bitcoinie. Została ona stworzona przede wszystkim z nastawieniem na developerów, a dopiero później jako środek wykorzystywany do kupna i sprzedaży. Jest w niej duży potencjał, więc jeśli zastanawiasz się, jak kupić Ethereum i dlaczego powinieneś to zrobić, to trafiłeś we właściwe miejsce!

Jak kupić Ethereum: Szybki przegląd

Podobnie jak wszystkie kryptowaluty, nauczenie się, jak kupić Ethereum, wymaga pewnych przygotowań, które pomogą ci kupować i przechowywać swoje monety.

Oto, co powinieneś zrobić:

jak kupić Ethereum

Stwórz portfel Ethereum

gdzie kupić ethereum

Wybierz platformę zakupową, z której chcesz skorzystać: bezpośredni handel, brokerzy kryptowalut lub platformy handlowe takie jak Kraken i Coinbase

ethereum jak kupić

Potwierdź swoją tożsamość na wybranej platformie

ethereum jak kupić

Wybierz i ustaw metodę płatności, taką jak VISA, karta debetowa lub PayPal

jak kupić Ethereum

Wiesz już ethereum jak kupić, mmm!

Na szybko przedstawimy o co chodzi z kryptowalutami, a następnie szczegółowo omówimy każdy z tych kroków.

Czym jest Ethereum?

gdzie kupić ethereum

Ethereum zostało uruchomione w lipcu 2015 roku jako system operacyjny i rozproszona platforma obliczeniowa. Oparty na tym samym modelu blockchain co Bitcoin, Ethereum wykorzystuje tę technologię do tworzenia inteligentnych umów (ang. smart contracts), które ułatwiają zawieranie wiarygodnych transakcji bez udziału osób trzecich. Jeden z założycieli, Vitalik Buterin, powiedział, że Ethereum ma służyć przede wszystkim do budowy zdecentralizowanych aplikacji poprzez technologię blockchain.

Ether (ETH), kryptowaluta Ethereum, działa jako księga publiczna rejestrująca transakcje na stałe w swoim łańcuchu blokowym. Ucząc się tego, jak kupić Ethereum, pamiętaj, że w rzeczywistości zamiast samego Ethereum jako kryptowaluty, kupujesz jej token, Ether (ETH). Oto krótka tabela podsumowująca funkcje Ethereum:

StartLipiec 2015
WalutaToken
Sposób zaopatrzeniaInflacja (Bez ustalonej ilości)
Limit monet18 Millionów ETH / Rok
Wydanie nowego tokenaCo 10 – 20 sekund
Do kopaniaTak
Nagroda za Blok5 ETH / nowy blok
Nagroda początkowa5 ETH
Obecna nagroda za blok5 ETH
Wartość rynkowa1 ETH = 740 PLN (Październik 2018)
UżytecznośćDo tworzenia zdecentralizowanych aplikacji na technologii blockchain Ethereum.
CelToken stworzony w celu ułatwienia tworzenia inteligentnych umów.

Tym, co odróżnia Ethereum od innych kryptowalut, jest to, że działa on wyłącznie w skali inflacyjnej podobnej do zwykłych walut. Jeśli więc poważnie myślisz o inwestowaniu w kryptowaluty, chcesz wiedzieć jak kupić Ethereum i jesteś zainteresowany generowaniem lub wydobyciem monet, może być to naprawdę dobre rozwiązanie.

Konfigurowanie Portfela do Zakupu Ethereum

W przypadku każdej pracy online, czy to jako osoba wykonująca zlecenia dla firmy, czy inwestująca w kryptowalutę, musisz mieć pewność, że wymiana pieniędzy jest bezpieczna. Priorytetem w biznesie związanym z Ethereum jest stworzenie portfela online, w którym umieścimy swoją walutę i będziemy spokojni o jej bezpieczeństwo.

Coinbase i MyEtherWallet to popularne portfele online. Możesz nawet zarejestrować portfel ethernetowy poprzez stronę internetową Ethereum! Gdy już założysz swój portfel i nauczysz jak kupić Ethereum poprzez wymianę, wszystkie twoje zakupy będziesz mógł bezpiecznie przenieść do portfela.

jak kupić Ethereum

Zaleca się, żeby równie poważnie, co założenie portfela online, potraktować także inwestycję w portfel offline lub portfel sprzętowy, gdzie będziemy mogli przechowywać większość naszej waluty. O ile portfele online są względnie bezpieczne, portfel nie mający połączenia z internetem całkowicie niweluje ryzyko ataku hakerskiego.

Kiedy więc używasz portfela online do nauki tego, jak kupić Ethereum, trzymaj w nim tylko tyle, ile ci potrzeba do handlu. Większość swojej waluty przenieś do portfela offline lub sprzętowego i przechowuj go w bezpiecznym miejscu.

Przykładowe popularne portfele do przechowywania Ethereum offline to Exodus, lub portfel sprzętowy Ledger Nano S. Możesz przeczytać nasz kompletny przewodnik po tym, jak przechowywać kryptowalutę i jakiego typu portfele najlepiej nadadzą się do twoich potrzeb.

Jak Wybrać Platformę Handlową dla Ethereum

Po skonfigurowaniu portfela, następnym krokiem by nauczyć się, jak kupić Ethereum, jest rejestracja na giełdzie. Na rynku istnieje wiele międzynarodowych platform wymiany. Najpierw jednak powinieneś dowiedzieć się, jak kupić wybraną kryptowalutę w twoim kraju. Poszukaj sposobu, który będzie najbardziej odpowiadał twoim potrzebom. Istnieje kilka opcji na to, jak kupić Ethereum:

gdzie kupić ethereum

Handel bezpośredni (peer-to-Peer)

Opcja ta zazwyczaj obejmuje zakup Ether bezpośrednio od sprzedawcy, bez pośrednika, takiego jak giełda. Sprzedający oddaje Ethers po kursie wymiany ustalonym przez siebie i na taką cenę trzeba będzie się zgodzić. Waluta trafia stamtąd bezpośrednio do twojego portfela.

Osoby, które się na to zdecydują, zazwyczaj znają kogoś, od kogo mogą kupić walutę. Istnieją kraje, w których obowiązują pewne przepisy dotyczące kupna i sprzedaży kryptowaluty, co czyni handel bezpośredni najbardziej opłacalną opcją.

Minusem handlu bezpośredniego jest to, że kupujący nie ma tak dużej kontroli nad kursem wymiany. Nie ma tu jednak również opłaty transakcyjnej od pośrednika, co czyni proces najbardziej bezpośrednim.

jak kupić Ethereum

Broker Kryptowaluty

Tym osobom, które uczą się, jak kupić Ethereum, ale nie chcą od razu wskakiwać na głęboką wodę, brokerzy kryptowalut zapewniają łatwy start.

W przeciwieństwie do platformy handlowej, gdzie kupujący i sprzedający wystawiają swoje oferty, brokerzy kryptowaluty ustalają jeden kurs wymiany w oparciu o to, na co zgadzają się kupujący i sprzedający. Należy pamiętać, że brokerzy kryptowalut będą pobierać premię w wysokości od 5% do 10% transakcji.

Brokerzy kryptowalut nie zapewniają co prawda tak dużej elastyczności cenowej jak platformy transakcyjne, mogą natomiast wyeliminować pewne komplikacje powstałe w czasie procesu kupna. Stąd właśnie prowizja, którą płacisz. Jako, że to najprostsza opcja, wiele osób uczących się, jak kupić Ethereum może wybrać tę drogę i zarejestrować się u popularnych brokerów, takich jak Coinbase.

ethereum jak kupić

Platformy handlowe

Platformy transakcyjne takie jak Kraken są generalnie postrzegane jako rynek kupna, sprzedaży i zarabiania pieniędzy na kryptowalucie: To tutaj kupujący i sprzedający mogą składać oferty na żądaną cenę. Może to obejmować określoną cenę lub zakres cen w zależności od wartości rynkowej kryptowalut, takich jak Ether.

Ci, którzy uczą się jak kupić Ethereum, mogą uznać, że jest to dość skomplikowane, ale wielu postrzega tę opcję jako coś bardzo ciekawego.

Aby ktoś dopasował się ceną do twojej oferty trzeba z reguły zaczekać od kilku sekund do kilku minut. Korzystając z platform transakcyjnych, można również zorientować się, ile ludzie gotowi są zapłacić za kryptowaluty, takie jak Ethereum i zdobyć praktyczną wiedzę.

Zarówno u brokerów, jak i na platformach handlowych, możesz kupować Ether poprzez handel innymi kryptowalnymi walutami, takimi jak Bitcoin, Litecoin lub Ripple. Możesz również dołączyć kartę debetową lub kredytową, konto bankowe, a nawet konto PayPal, co pozwoli kupować Ether bezpośrednio za normalną walutę.

Jedną z rzeczy, na jaką warto zwrócić uwagę ucząc się, jak kupić Ethereum, są opłaty transakcyjne: związana zazwyczaj z platformą handlową opłata jest zwykle wymieniona w kryptowalucie. Zanim zgodzisz się na opłatę, upewnij się, że przeliczyłeś wartość opłaty w kryptowalucie na walutę tradycyjną. Nie opłaca się bowiem handlować Ether wartych 300 zł przy opłacie transakcyjnej w wysokości 90 PLN!

Jest to jednak dość ekstremalny przykład. Ważne jest natomiast, aby zawsze sprawdzić jak wysoka jest opłata transakcyjna.

Wskazówki Dotyczące Zakupu Ethereum

Gdy już wiesz, gdzie kupić ethereum, musisz nauczyć się także, jak zabezpieczyć swoją walutę. Istnieje kilka wskazówek i sztuczek dotyczących bezpieczeństwa, o których należy pamiętać, ucząc się, jak kupić Ethereum. O ile kupno, sprzedaż i różne sposoby zarabiania pieniędzy online mogą być bardzo ekscytujące, to jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie chcesz bowiem stracić swoich inwestycji w kryptowalutę!

ethereum jak kupić

praca przez internet

Chroń swoje portfele i konta wymiany

Kiedy po raz pierwszy skonfigurujesz swoje konta, dodaj do nich wszystkie możliwe opcje bezpieczeństwa. Zapewni ci to dodatkową ochronę i pozwoli swobodnie planować strategię na to, jak kupić Ethereum.

Warto pamiętać również o regularnej zmianie hasła. Zaleca się robić to co 6 miesięcy, a przynajmniej raz w roku. Wskazane jest również, aby logować się na swoje portfele tylko w bezpiecznym środowisku. Może to przesada, ale takie proste czynności pomagają zabezpieczyć twoją inwestycję!

Wiele portfeli online, offline, portfeli sprzętowych i kont wymiany posiada również opcję uwierzytelniania 2-stopniowego. Kiedy włączysz tę opcję jako dodatkową osłonę bezpieczeństwa, każdy, kto nielegalnie spróbuje uzyskać dostęp do konta, natknie się na barierę w postaci weryfikacji za pomocą telefonu komórkowego lub innego komputera.

praca online

Tworzenie kopii zapasowych wszystkich portfeli i włączanie opcji odzyskiwania

Oprócz dodawania środków bezpieczeństwa, warto tworzyć kopie zapasowe wszystkich portfeli i włączać opcje odzyskiwania dla portfeli offline lub sprzętowych.

Wszystkie portfele i giełdy mają co prawda na celu zapewnienie najwyższego możliwego bezpieczeństwa, ale niewiele można zrobić, jeśli twój portfel komputerowy lub sprzętowy zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, uszkodzony, skradziony lub zagubiony. Dostęp odzyskać można wykonując kopie zapasowe portfela i uruchamiając opcje odzyskiwania danych.

Nawet jeśli takie scenariusze brzmią niewiarygodnie i wydają się być wręcz niemożliwe, warto zrobić wszystko, aby twoje inwestycje były bezpieczne. Nie na darmo przecież chcesz się nauczyć, jak kupić Ethereum!

praca online

Potwierdź swoją tożsamość na giełdzie

Większość platform handlowych i brokerów pozwala na bezpłatną rejestrację konta. Nie będziesz mógł jednak kupować i sprzedawać kryptowalut, dopóki nie potwierdzisz swojej tożsamości.

Dzieje się tak z kilku powodów: pierwszy, to bezpieczeństwo każdego konta. Drugim jest to, że dzięki temu wymiana może potwierdzić, iż każdy użytkownik jest weryfikowalną osobą, a nie botem lub osobą tworzącą fałszywe konta.

Większość giełd będzie wymagała 2 rzeczy do potwierdzenia twojej tożsamości: Pierwsza z nich to kopia aktualnego dokumentu tożsamości, a druga to aktualne zdjęcie. Mogą też istnieć dodatkowe specyfikacje, takie jak zapisanie nazwy wymiany na kartce papieru obok ciebie i wtedy zrobienie sobie zdjęcia. Po złożeniu dokumentów, jak i zatwierdzeniu wniosku, będziesz miał pełny dostęp do platformy wymiany. Następnie można dodać opcję płatności i dowiedzieć się, jak kupić Ethereum z pierwszej ręki!

Podsumowanie

jak kupić EthereumEther jest drugą co do wielkości kryptowalutą na rynku, jaka jest obecnie w obrocie. Dzięki swojej strukturze opartej na rozwoju aplikacji, Ethereum czeka świetlana przyszłość. Nauczenie się, jak kupić Ethereum może stworzyć duże możliwości inwestycyjne. Na co czekać? Kup trochę tej waluty jeszcze dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry