Jak Kopać Kryptowaluty [Kompletny Przewodnik]

koparka kryptowalut

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Gdy uczysz się jak kopać kryptowaluty, musisz pamiętać, że to coś więcej niż tylko proces dbania o to, by cały system był bezpieczny… To także sposób inwestowania w technologię z jednoczesnym otrzymywaniem nagród.

Najlepszą rzeczą w procesie zwanym jako kopanie kryptowalut jest to, że jest to część zdecentralizowanego systemu, dzięki czemu z łatwością możesz dołączyć do zespołu kopiących z niemal całego świata, by osiągnąć razem niesamowite rzeczy i tym samym – zarabiać pieniądze.

W tym artykule pokażemy Ci, jak łatwo rozpocząć, czego potrzebujesz i co powinieneś rozważyć zanim zaczniesz kopanie.

Checklista z najważniejszymi informacjami o tym jak kopać kryptowaluty

Podczasy gdy każdy może zgłosić się jako wolontariusz do kopania kryptowalut, zanim jednak wskoczysz w ten proces bez zastanowienia licząc, że zarobisz szybkie pieniądze, dobrze by było rozważyć kilka wymagań dotyczących tego, jak kopać kryptowaluty. Należą do nich sprzęt, moc obliczeniowa, a także kilka innych rzeczy, takich jak kwestie prawne.

Oto nasza lista:

praca przez internet

Sprawdź, czy posiadasz wymagany sprzęt

jak kopać kryptowaluty

Komputery

Zależnie od kryptowaluty, dobrym pomysłem może być zainwestowanie w komputer o dużej mocy i wydajności. Ten komputer będzie musiał działać 24/7, cały czas pracując nad przetwarzaniem transakcji. W przypadku niektórych kryptowalut może to oznaczać, że 100% jego zasobów będziesz musiał przeznaczyć na kopanie, i kopanie na komputerze osobistym nie będzie wchodzić w rachubę.

Pamiętaj jednak, że nie zawsze tak jest, ponieważ niektóre kryptowaluty zostały zaprojektowane w taki sposób, by funkcjonować wydajniej i umożliwić wydobywanie na komputerze osobistym w domu. Musisz pomyśleć nad tym, którą z kryptowalut chcesz kopać i ucząc się tego, jak kopać kryptowaluty, rozważać również kwestie techniczne związane z tym procesem.

koparka kryptowalut

Elektryczność

Jedną z rzeczy, o których się szybko przekonasz ucząc się jak kopać kryptowaluty jest to, że ten proces wymaga ciągłego, stabilnego zasilania, by można było kopać nieprzerwanie. Dla kopiących, będzie to oznaczać stały koszt, z którym będą musieli się liczyć i jeden z czynników do rozważenia, gdy zastanawiasz się czy kopanie kryptowalut odpowiada Twoim celom. Jeśli mieszkasz w kraju w którym dostęp do elektryczności jest stabilny i niedrogi, kopanie może być świetnym sposobem inwestowania, wiążącym się z rozsądnymi kosztami!

kopanie kryptowalut

Oprogram-owanie

Ucząc się jak kopać kryptowaluty, każdy kopiący będzie musiał zainstalować specjalne oprogramowanie do kopania kryptowalut, by komputer(y) mogły przetwarzać odpowiednie algorytmy w trakcie kopania. Jeśli na przykład zastanawiasz się nad zarabianiem pieniędzy z Bitcoin pamiętaj, że oprogramowanie przeznaczone do kopania bitcoinów nie będzie współpracować z oprogramowaniem przeznaczonym do kopania ethereum i vice versa. Upewnij się, że masz odpowiednie oprogramowanie do swoich potrzeb!

zarabianie w internecie

Załóż wszelkie potrzebne portfele kryptowalut do przechowywania wykopanych przez siebie monet

Dla każdej waluty jaką chcesz kopać, będziesz potrzebować odpowiedniego portfela, żeby mieć możliwość przechowywania w nim swoich monet. Każda kryptowaluta ma swój własny portfel, przez co będziesz musiał założyć po jednym dla każdej z walut, którymi jesteś zainteresowany. Tu znajduje się link do przewodnika pełnego informacji o tym jak wybrać właściwy portfel kryptowalut.

praca przez internet

Sprawdź, czy nie łamiesz prawa obowiązującego w miejscu w którym się znajdujesz

Pamiętaj, że mimo sławy jaką zdobyły kryptowaluty, jest to nadal bardzo świeża koncepcja, a rządy nadal nie zawsze wiedzą jak na nie reagować i jakie regulacje wprowadzać w związku z tą technologią. Niektóre państwa nałożyły ograniczenia dotyczące tego, w jaki sposób można używać kryptowalut, handlować czy kopać nimi, podczas gdy inne zabroniły ich całkowicie. Zanim zaczniesz więc uczyć się jak kopać kryptowaluty, sprawdź czy w twoim kraju prawo nie zakazuje kopania ich.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać przy kopaniu kryptowalut, jest robienie tego zgodnie z lokalnym prawem. Chodzi między innymi o to, by przestrzegać zasad korzystania z energii elektrycznej. Jeśli planujesz założyć większą kopalnię, może być konieczne sprawdzenie z lokalnym dostawcą prądu czy będzie w stanie dostarczyć ci takiej ilości energii, jaka będzie potrzebna i czy istnieją jakieś limity ograniczające ilość prądu jaką możesz legalnie zużywać.

I wreszcie, gdy zaczniesz kopać i zarabiać na zajęciu, którym jest kopanie kryptowalut, sprawdź jak twój rząd oczekuje byś rozliczał podatki z zarabiania na kryptowalutach.

praca online

Upewnij się, że zaplanowałeś określone cele dla swojego kryptowalutowego przedsięwzięcia

Jedną z rzeczy, o których nie można zapomnieć zanim zacznie się inwestowanie w kryptowaluty lub dołączy się do świata znanego jako kopanie kryptowalut, jest solidne przestudiowanie wszystkich dostępnych nam możliwości! Istnieje wiele, wiele rodzajów kryptowalut i niektóre z nich mogą być na granicy gwałtownego zwyżkowania, podczas gdy inne jeszcze tam nawet nie dotarły.

Musisz poczytać o kryptowalutach, technologii i ich celach, by mieć pewność, że warto w to zainwestować podczas swojej nauki tego, jak kopać kryptowaluty. Tak, kopanie niektórych z kryptowalut może się na początku wiązać się pewnymi kosztami. Ale jeśli kryptowaluta osiągnie swój cel i jej wartość gwałtownie wzrośnie, wszystkie monety, które zdobyłeś kopiąc mogą być potem warte setki lub nawet tysiące dolarów za jedną monetę!

By jednak zajść aż tak daleko, będziesz musiał zadbać o to, żeby pozyskać wystarczającą ilość informacji oraz wybrać najodpowiedniejszą dla siebie kryptowalutę, zanim przystąpisz do procesu kopania oraz inwestycji.

zarabianie w internecie

Wykorzystaj kalkulator kopania kryptowalut, by sprawdzić czy przewidywana ilość zdobytych monet jest warta pieniędzy, które planujesz wydać

Jednym z narzędzi, które może pomóc ci zdecydować, czy wydatki na kopanie się opłacą jest kalkulator kopania kryptowalut. Może on nie być dostępny dla wszystkich kryptowalut, zwłaszcza tych nowszych. Jednak jeśli znajdziesz kalkulator Bitcoin, Ethereum, Litecoin lub Ripple, pomoże ci on sprawdzić, czy to co zarobisz pozwoli na osiągnięcie postawionych przez siebie celów inwestycyjnych. Skorzystanie z kalkulatora kopania może pomóc ci określić, kopanie której z kryptowalut zaowocuję najszybszym zwrotem z inwestycj

By uzyskać jak najdokładniejsze wyliczenia, upewnij się, że uwzględniłeś w swoich kalkulacjach wszelkie komputery i oprogramowanie, których możesz potrzebować zaczynając kopanie i dokładnie rozważyłeś to, jak kopać kryptowaluty. Dodaj do tego swoje miesięczne wydatki. Jeśli masz jakąś przestrzeń przeznaczoną tylko na kopanie, będziesz musiał uwzględnić również czynsz i regularne rachunki za prąd. Następnie będziesz musiał oszacować zarobki. Jeśli dołączasz do kopalni, będziesz musiał sprawdzić jak wyglądają średnie zarobki kopalni i jaką ich część otrzymasz dołączając do niej.

praca online

Zdecyduj czy chcesz kopać kryptowaluty sam (indywidualne kopanie), czy chcesz dołączyć do kopalni

Kopanie kryptowalut może odbywać się na dwa sposoby: możesz kopać indywidualnie lub dołączyć do kopalni. Każda z opcji ma wady i zalety. Jednak wraz ze wzrostem popularności branży kryptowalut, dla większości osób najatrakcyjniejszą opcją wydają się być kopalnie.

jak kopać kryptowaluty

Indywidualne kopanie kryptowalut

Kopanie indywidualne oznacza zazwyczaj, że będziesz musiał mieć własny, dedykowany zestaw sprzętu, przeznaczony tylko do kopania konkretnej kryptowaluty. Ucząc się jak kopać kryptowaluty musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał kupić jeden lub więcej komputerów, by stworzyć konfigurację, której jedynym zadaniem będzie kopanie i nic więcej.

Pamiętaj, że kryptowaluty otrzymujesz na podstawie tego, jak często możesz potwierdzić transakcję. Jeśli masz tylko jeden kopiący komputer dla kryptowaluty tak dużej jak bitcoin, szanse na to, że potwierdzisz blok tak szybko jak ktoś z całą halą wyposażoną w 100 komputerów są bliskie zeru. Ale jeśli pracujesz z kryptowalutą, która nie ma tak wielu kopiących z którymi musiałbyś konkurować, to może być to dla ciebie dużo lepsza okazja.

To może się udać również jeśli jesteś zainteresowany zainwestowaniem w 100 komputerów i magazyn przeznaczony tylko do kopania. Ale, jeśli zastanawiając się nad tym jak kopać kryptowaluty rozważasz taką możliwość, upewnij się, że twój magazyn ma dobrą wentylację lub istnieje możliwość kontrolowania panującego środowiska, kable są w doskonałym stanie i regularnie sprawdzane przez certyfikowanego elektryka, a także że twoje komputery uczestniczące w procesie kopania są bezpieczne! Nikt nie chciałby zobaczyć takiej inwestycji zniszczonej lub uszkodzonej przez niesprawny przewód czy skradzionej!

zarabianie przez internet
kopanie kryptowalut

Kopalnie

Bardziej popularną i zalecaną osobom uczącym się jak kopać kryptowaluty opcją jest dołączenie do kopalni. To oznacza, że dołączysz do grupy ludzi, których zajęciem jest kopanie kryptowalut i będziesz dzielił się z nimi zdobytymi monetami za każdym razem, gdy potwierdzicie blok.

Jak możesz to zrobić? Jest na to kilka sposobów: Jeden z nich polega na tym, że ty i grupa znanych ci osób założycie własną kopalnię. Podobnie jak przy indywidualnym kopaniu będzie dzielić się kosztami i zasobami, aby zbudować i utrzymać własne centrum kopania. Jeśli wasze starania okazałyby się skuteczne, ty i twoja kopalnia będziecie dzielić się nagrodami za każdy potwierdzony blok.

Innym sposobem zrobienia tego jest dołączenie do jednej z większych kopalni. To oznacza, że przyłączyłbyś swoje zasoby do istniejącej, większej kopalni i otrzymywał udział w każdym potwierdzonym bloku. Kopalnie są świetnym rozwiązaniem jeśli wolisz kopanie większych walut i masz ograniczone zasoby, które możesz przeznaczyć na operacje związane z kopaniem. Wadą tego rozwiązania jest to, że jeśli dołączasz do dużej kopalni twoje zarobki mogą nie być tak wysokie, ale za to są o wiele bardziej regularne.

Szukając kopalni należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy: reputację, moc hashowania, opłaty i wypłaty. Moc hashowania określa w jakim stopniu kopalnia przyczynia się do ogólnego wysiłku wkładanego w kopanie kryptowalut. Zazwyczaj im wyższa moc hashowania, tym większe szanse powodzenia. Opłaty i wypłaty różnią się między poszczególnymi kopalniami. Jeśli więc rozważasz, do której z kopalni dołączyć, nie zapomnij zapoznać się z opłatami i tym, jak wyglądają wypłaty, aby upewnić się, że wszystko ci odpowiada.

Jakie zarobki może zapewnić kopanie kryptowalut?

koparka kryptowalut Jeśli zastanawiasz się, ile możesz zarobić na kopaniu, odpowiedź brzmi – to zależy ile chcesz zainwestować. Niektórzy zarabiają 16$ dziennie, inwestując w kopanie kryptowalut zaledwie tylko trochę mocy swojego komputera. Podczas gdy inni są w stanie zarobić ponad 700$ dziennie! Biorąc pod uwagę to, ile potrzeba, by nauczyć się jak kopać kryptowaluty, może być to doskonała inwestycja w zarabianie pieniędzy online. Czy kopanie kryptowalut wymaga pracy fizycznej? Nie. Gdy już wszystko zostanie zorganizowane i uruchomione po prostu pozwól swoim komputerom wykonywać całą pracę. Jest to tak naprawdę bardzo prosty sposób na zapewnienie sobie dochodu pasywnego! Najlepsze w kopaniu jest to, że nie musisz kupować kryptowalut żeby rozpocząć zarabianie: proces kopania sam w sobie nagradza cię walutą! To także świetna alternatywa do budowania kryptowalutowego portfolio i obserwowania wykresów giełdowych przez cały dzień.

Kopanie kryptowalut i blockchain

Czym więc jest kopanie kryptowalut i dlaczego odniosło sukces? To rewolucyjna technologia i kodowanie stojące za kryptowalutami!

Zanim kryptowaluty stały się tak rozpowszechnione, jednym z problemów z jakim borykała się branża technologiczna była kwestia własności danych i ich bezpieczeństwa. Wykorzystanie kryptografii i technologii blockchain pozwoliło na ustanowienie dodatkowej warstwy bezpieczeństwa i wytworzenie wcześniej nieistniejącej zdecentralizowanej własności, która jest bezpośrednim powodem dla którego kryptowaluty i sam proces tego, jak kopać kryptowaluty jest dzisiaj tak dużą sprawą.

Piękno zdecentralizowanego systemu technologii blockchain polega na tym, że zbudowany on został w oparciu o wolontariuszy chcących poświęcić swój czas oraz zasoby. Właśnie tacy wolontariusze sprawili, że kopanie kryptowalut niesie dziś takie możliwości dla inwestorów. Z określonym sprzętem, stałym dostępem do elektryczności i kopalnią, przyłączenie się do kopania kryptowalut może być wartościowym dodatkiem do twojego portfolio inwestycyjnego!

Uczenie się jak kopać kryptowaluty i przyłączanie się do wysiłków kopiących nie tylko pozwala na dalszy rozwój kryptowalut, ale może też przynosić korzyści jako inwestycja i pomóc ci zarabiać dodatkowe pieniądze

Na koniec wyjaśnijmy jeszcze dwie ważne sprawy:

jak kopać kryptowaluty

Bezpieczeństwo i potwierdzanie

Technologia blockchain działa jako forma zabezpieczenia przez tworzenie trwałych “bloków” kodu, które mogą być używane do potwierdzania autentyczności transakcji. Jak to się jednak ma do tego, jak kopać kryptowaluty?

Jeśli ktoś kupuje pizzę wykorzystując kryptowalutę i klika “kup”, kod blockchain ich kryptowaluty, którą wydają, zostaje porównany w celu potwierdzenia transakcji. To oznacza, że na przykład 10 górników kopiących daną kryptowalutę i posiadających zapis kodu tej kryptowaluty, zestawi posiadane przez siebie kody zawieszając chwilowo transakcje. Gdy kod i transakcja zostaną potwierdzone, zakup zostaje zatwierdzony, a nowa transakcja dodana do bloku w blockchainie kryptowaluty.

Ze względu na to jak zaprojektowany jest blockchain, jeśli ktoś spróbuje zhakować system, musiałby zhakować ponad 50% rejestrów osób kopiących, by uzyskać zatwierdzenie transakcji. Jeśli uważasz, że to możliwe – masz rację, jest możliwe. Jednak posiadanie zdecentralizowanego systemu z milionami wolontariuszy na całym świecie pracującymi nad zatwierdzaniem transakcji sprawia, że opcja zwykłego zhakowania setek przypadkowych komputerów jest trudna do realizacji.

zarabianie przez internet
jak kopać kryptowaluty

Jak stworzyć kryptowalutę

Jednym ze sposobów zachęcania kopiących wolontariuszy do nauki jak kopać kryptowaluty jest system nagród. Ponieważ nad jedną transakcją pracuje wielu kopiących, kopiący (lub kopalnia), którzy pierwsi będą w stanie potwierdzić transakcję, zostają nagrodzeni określoną liczbą nowych monet. Gdy myślisz o stworzeniu długoterminowej grupy funduszy inwestycyjnych, będziesz musiał rozważyć wszystkie możliwe opcje i koszty oraz porównać je z możliwymi zarobkami i nagrodami.

Szczegółowe przewodniki kopania kryptowalut ZarobkowyNinja’

Oto nasza lista pełnych przewodników dotyczących kopania kryptowalut na IncomeNinjas. Kliknij każdy z elementów, by poznać szczegóły dotyczące poszczególnych monet:

jak kopać kryptowaluty
Kopanie Bitcoin
jak kopać kryptowaluty
Kopanie Litecoin
koparka kryptowalut
Kopanie Ripple
kopanie kryptowalut
Kopanie Ethereum
kopanie kryptowalut
Kopanie Monero

Dlaczego więc powinieneś kopać kryptowaluty?

W świetle tych wszystkich informacji, dlaczego tak naprawdę powinieneś nauczyć się jak kopać kryptowaluty? Warto w to inwestować?

kryptowaluty jak zacząć

Dla wielu biorących udział w kopaniu i wiedzących jak kopać kryptowaluty, to nie tylko możliwość zarabiania na kopaniu kryptowalut, ale i bycie częścią technologii. Rewolucja blockchaina sprawia, że wielu z niecierpliwością spogląda w przyszłość i czeka na to, co przyniesie. Nauczenie się więc jak kopać kryptowaluty naprawdę stało się krokiem, dzięki któremu można aktywnie włączyć się w rozwój przyszłości.

Z finansowego punktu widzenia, kopanie jest też kolejnym sposobem na zarabianie pieniędzy z kryptowalutami. Pozwolenie grupie komputerów na pracę i kopanie, a w efekcie zdobywanie monet oznacza, że inwestor nie musi wykorzystywać aż tak wielu “rąk do pracy”, aby móc zarabiać. Jeśli ekscytuje cię wizja zarabiania za pomocą kryptowalut, to może być doskonały sposób na wzbogacenie twoich strategii inwestycyjnych.

Ogólnie rzecz biorąc, nauczenie się jak kopać kryptowaluty jest krokiem ponad zwykły ruch inwestorski. To także krok w stronę wspierania rozwijającej się branży blockchain i jej przyszłości w zmieniającym się świecie. Jeśli więc chcesz znaleźć wyjątkowy sposób na utworzenie źródła dochodu pasywnego, jesteś gotowy przeznaczyć na to pewne zasoby i chciałbyś być częścią czegoś ekscytującego, nauczenie się jak kopać kryptowaluty może być dla ciebie fantastyczną opcją!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top